Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 kwietnia 2021
Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/111/studia/podyplomowe/tyflopedagogika/src-BlogTyflopedagogika
Nauczyciele specjalni, do których zalicza się między innymi nauczyciel tyflopedagog, odgrywają bardzo ważną rolę w polskiej oświacie. Z powodzeniem pracują oni w szkołach na różnych szczeblach edukacji, w szkołach specjalnych, w placówkach edukacyjnych dla osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz przejawiających różnego typu zaburzenia (np. wady słuchu, wady wzroku). Tyflopedagog ściśle współpracuje z dziećmi oraz młodzieżą słabowidzącą oraz niewidomą.
Aby móc zostać nauczycielem w zakresie tyflopedagogiki niezbędne jest posiadanie odpowiedniego przygotowania oraz wykształcenia – nie wystarczy być po prostu „zwykłym” nauczycielem. Niezbędne kwalifikacje można uzyskać za sprawą podjęcia dalszej edukacji. Polecane są między innymi studia podyplomowe tyflopedagogika, które pozwalają uzyskać wiedzę oraz praktyczne umiejętności.
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego to uczelnia, która działa już na rynku przez prawie 20 lat. Tak długi czas pozwolił na wypracowanie funkcjonalnych systemów edukacji, które doskonale sprawdzają się w praktyce – dzięki temu słuchacze studiów dyplomowych mają możliwość zdobywania wykształcenia pod czujnym okiem wykwalifikowanych dydaktyków, jak również korzystając z najbardziej nowoczesnych form nauki, czyli między innymi znanego już bardzo dobrze za granicą systemu e-learningowego. Wybór tej uczelni spośród innych jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę, ponieważ gwarantuje uzyskanie niezbędnych kwalifikacji potwierdzonych na druku MEN oraz zgodnych z wytycznymi i rozporządzeniami regulującymi zawód nauczyciela w polskiej oświacie. Dodatkowo uczelnia posiada certyfikat wysokiej jakości kształcenia, w branży określany jako certyfikat ISO.
Studia podyplomowe z zakresu tyflopedagogiki trwają 3 semestry i obejmują 260 godzin nauki, jak również 120 godzin praktyk zawodowych umożliwiających sprawdzenie wiedzy teoretycznej w praktyce (łącznie 360 godzin kształcenia). Płatność za studia podyplomowe można wpłacić jako całość lub z powodzeniem rozłożyć na trzy dogodne raty. Dzięki temu studia podyplomowe sprawdzą się zarówno dla osób, które muszą liczyć każdy grosz, ale chcą poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe, jak również dla tych osób, które po prostu z różnych przyczyn chcą kontynuować zdobywanie wiedzy, zdobywać nowe szczeble swojej edukacji i kariery.