Ostatnia aktualizacja artykułu: 12 kwietnia 2021
Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/oferta/src-BlogStudiaPedagogiczne
Pedagogika to popularny kierunek studiów. Jednak nie oznacza to, że po jej ukończeniu można znaleźć łatwo pracę. Wbrew pozorom taki pedagog nie może być też nauczycielem. Dlaczego? Nauczyciele przedmiotowi muszą mieć ukończone studia wyższe w kierunku, którego będą uczyć oraz przygotowanie pedagogiczne. Jeśli zaczęliśmy od pedagogiki konieczne są drugie studia przedmiotowe z tytułem magistra lub studia podyplomowe. Większość osób jednak zaczyna od nauki przedmiotowej, a dopiero podczas II roku studiów stacjonarnych lub po nich zapisuje się na podyplomowe studia z zakresu pedagogiki.
Jak zdobyć kwalifikacje pedagogiczne? Obecnie najłatwiej, najwygodniej i zgodnie z wymaganiami Ministra Edukacji Narodowej będzie zapisać się na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Jest to szkoła, która ma 20 letnie doświadczenie, poparte certyfikatem ISO. Jednak co ważniejsze posiada uprawnienia nadawane przez MEN i jest wpisana do rejestru szkół wyższych, a więc podlega Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Z tego powodu można mieć pewność, że program nauczania jak i same uzyskiwane kwalifikacje są rzetelne.
Dużą zaletą Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego jest prowadzenie zajęć przez platformę e-learning. Przykładowo dla przygotowania pedagogicznego, które jest potrzebne każdej osobie, która chce zostać nauczycielem, liczba godzin nauki to 270, a do tego należy zaliczyć 150 godzin praktyk zawodowych. Jednak po pierwsze na zajęcia można zapisać się w każdej chwili, bez czekania aż zacznie się nowy semestr, co znacznie skraca czas nauki. Zwłaszcza gdy nagle w październiku już po zapisach w innych szkołach najdzie nas myśl o kolejnym kierunku. Po drugie samo możemy dobrać sobie plan zajęć, w tym sensie, że uczyć możemy się dowolną ilość godzin na raz. Jeśli mamy wolne 5 godzin, to z powodzeniem możemy się tyle uczyć. Dlatego taka metoda nauki jest świetna dla osób na II stopniu studiów lub pracujących zawodowo. Mimo, że są to studia online, to wiedza studentów także jest sprawdzana różnymi testami oraz egzaminem na koniec nauki. Dlatego można mieć pewność, że poziom nauczania będzie wysoki.
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego oferuje bardzo dużo kierunków pedagogicznych. Oprócz zrealizowania samego przygotowania pedagogicznego można też zapisać się na pedagogikę specjalną, pedagogikę leczniczą czy nawet bardzo specjalistyczne kierunki jak Tyflopedagogika i Surdopedagogika. Dostępne są także studia potrzebne do pracy nauczyciela wspomagającego czy przedszkolnego. Ponadto oprócz samych studiów pedagogicznych można też zrealizować kierunek pozwalający na nauczanie kolejnego przedmiotu.