Diagnoza, rewalidacja i terapia pedagogiczna – studia uzupełniające po kursie kwalifikacyjnym online

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/562/studia/podyplomowe/diagnoza-rewalidacja-i-terapia-pedagogiczna-studia-uzupelniajace-po-kursie-kwalifikacyjnym/src-BlogDiagnRewal

Czynni zawodowo nauczyciele z pewnością mogą potwierdzić, że niemal w każdej klasie szkolnej czy grupie przedszkolnej można spotkać jakieś dzieci z problemami i zaburzeniami. Jest to pewnego rodzaju plaga dzisiejszych czasów. Dlatego, dla dyrektorów placówek wychowawczych, opiekuńczych i edukacyjnych na wagę złota są pracownicy posiadający wykształcenie specjalistyczne.

Sami nauczyciele także powinni być zainteresowani ciągłym podnoszeniem swoich kwalifikacji, aby móc realizować więcej godzin w tygodniu i osiągać wyższe zarobki pozwalające na podniesienie poziomu życia. Dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się na kursy kwalifikacyjne lub studia podyplomowe. Ciekawą ofertę w tym zakresie prowadzi Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Jest to uczelnia, która działa na rynku od 2001 roku i nieustanie rozwija, aby wyjść na przeciw oczekiwaniom studentów i całego społeczeństwa. W związku z pojawianiem się nowych technologii, każdy kierunek realizowany jest online. Jest to bardzo duże udogodnienie dla osób aktywnych zawodowo, które nie dysponują zbyt dużą ilością czasu. Nie musza się one martwić o to, że studia będą kolidowały z innymi zobowiązaniami. Ponadto nie trzeba także czekać aż zostanie utworzona grupa chętnych. Zajęcia można rozpocząć w dowolnym momencie, wystarczy tylko się zarejestrować i dokonać opłaty.

Kierunek: diagnoza, rewalidacja i terapia pedagogiczna – studia uzupełniające po kursie kwalifikacyjnym online są skierowane do nauczycieli, którzy ukończyli kursy kwalifikacyjne w ośrodkach doskonalenia nauczycieli i chcą uzyskać potwierdzenie swoich kwalifikacji. Dzięki temu będą oni mogli pracować, z dziećmi i młodzieżą, borykającą się z różnymi problemami i zaburzeniami, a także będą mogli przeprowadzać działania diagnostyczne, rewalidacyjne i terapeutyczne. Kierunek realizowany jest przez jeden semestr, który podzielono na 120 godzin teoretycznych i 60 godzin praktycznych. Warto też podkreślić, że studia są realizowane w oparciu o aktualnie obowiązujące Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Warto skorzystać z oferty Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego, aby łatwo i szybko zwiększyć swoje kwalifikacje i uzyskać dyplom umożliwiający podjęcie pracy na wybranym kierunku.