Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/4866667/studia/podyplomowe/edukacja-i-rehabilitacja-osob-z-niepelnosprawnoscia-intelektualna-autyzmem-oraz-zespolem-aspergera/src-BlogEduAsperger

Coraz większa liczba dzieci i młodzieży diagnozowana jest z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z autyzmem czy zespołem Aspergera. Takie młode osoby też muszą się uczyć w szkołach. Jednocześnie musi być z nimi prowadzona rehabilitacja czy terapia, dlatego samo nauczanie nie jest proste. Trzeba stosować się do założeń terapii danego ucznia, a jednocześnie uczyć go przedmiotów szkolnych w taki sposób, aby je zrozumiał i przyswajał sobie wiedzę, która będzie mu później przydatna w życiu. Sporo osób ma możliwość dalszego kształcenia się na studiach i podjęcia pracy zawodowej. Również do tego musi przygotować ich pedagog. Jednakże w szkołach wciąż jest za mało osób ze znajomością metod edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością.

Z tego powodu wielu nauczycieli czy pedagogów szkolnych podejmuje dodatkowe studia, które pomogą im w pracy, ale też pomogą uczniom, którzy mają większe potrzeby edukacyjne niż ich rówieśnicy. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego w swojej ofercie posiada szereg kierunków studiów podyplomowych, które dedykowane są nauczycielom, pedagogom i pracownikom oświaty. Ponadto takie studia mogą przydać się też rodzicom, którzy chcą w domu wspomagać procesy edukacji i rehabilitacji swoich dzieci. Do wyboru jest wiele kierunków pozwalających nabyć wiedzy specjalistycznej. Między innymi są to studia podyplomowe Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem oraz zespołem Aspergera w Poznaniu albo po prostu przez Internet. Na tej uczelni z powodzeniem można studiować online.

W Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Sama uczelnia działa już od przeszło 20 lat i posiada wydany certyfikat jakości ISO. Zdecydowanie świadczy to o renomie tej placówki. Studia online to świetna alternatywa dla osób pracujących zawodowo lub dla rodziców, którzy mają niewiele czasu dla siebie, a chcieliby studiować kierunek pedagogiczny. Na takich studiach mamy program kształcenia do zrealizowania samodzielnie, a więc to my decydujemy kiedy będziemy się uczyć, ale musimy zrealizować program zajęć, jak na studiach stacjonarnych.