Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/634/studia/podyplomowe/edukacja-i-rehabilitacja-osob-z-niepelnosprawnoscia-sluchowa-surdopedagogika/src-BlogSurdopedag

Coraz więcej dzieci i młodzieży ma problemy ze słuchem. Część osób niestety od urodzenia nie słyszy lub niedosłyszy. Są również osoby, które w wyniku choroby lub wypadku straciły słuch. Wszystkie te osoby poddawane są rehabilitacji, aby ich życie było komfortowe i problemy ze słuchem nie sprawiały im w życiu ograniczeń. Natomiast ważna jest też edukacja takich osób. Dzieci muszą się uczyć i rozwijać, dlatego oprócz rehabilitacji potrzebni są im nauczyciele. Można znaleźć specjalne szkoły przygotowane na przyjęcie takich uczniów, ale też można zapisać dziecko do szkoły integracyjnej. Nauczyciele, którzy zajmują się osobami z niepełnosprawnością słuchową to surdopedagodzy. Jest ich niestety niewielu, a więc jeśli jesteś nauczycielem i chcesz pracować z dziećmi z większymi potrzebami, możesz zastanowić się nad studiami właśnie w tym kierunku.

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego oferuje studia na kierunkach z zakresu pedagogiki, w tym pedagogiki specjalnej. Popularne są choćby studia podyplomowe Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową (Surdopedagogika) we Wrocławiu, które można realizować też online, w formie samokształcenia. Jest to duże ułatwienie zwłaszcza dla osób, które nie mieszkają w dużych miastach i na zajęcia musiałyby długo dojeżdżać, ale też dla osób, które pracują zawodowo. Nie da się ukryć, że większość nauczycieli pracuje na pełny etat i nie ma zbyt wiele wolnego czasu, aby dodatkowo się uczyć. Studia podyplomowe, które można realizować przez e-learning są dla nich świetną okazją, aby podnieść swoje kwalifikacje zawodowe w prosty i przyjemny sposób.

Warto wiedzieć, że studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Dlatego też po ich ukończeniu każda osoba otrzyma świadectwo potwierdzające ukończenie studiów podyplomowych na wybranym kierunku zgodne ze wzorem MNiSW. Sama nauka przez Internet jest akceptowana przez MEN, a więc obojętnie jaki kierunek wybierzemy na tej uczelni i tak będzie on wartościowy oraz nasze kwalifikacje będą wiarygodne dla potencjalnego pracodawcy. Wobec tego warto wybrać to wygodne rozwiązanie i uczyć się na tej uczelni.