Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/646/studia/podyplomowe/edukacja-i-terapia-osob-ze-spektrum-autyzmu-z-elementami-integracji-sensorycznej/src-BlogSpektrumAutyzm

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych jest bardzo kuszące, zwłaszcza gdy pracujemy w zawodzie, który wymaga od nas ciągłego rozwoju. Jednak pracując na pełny etat trudno jest pogodzić studia i pracę zawodową. Dlatego sporo osób rezygnuje z planów dodatkowej nauki. Aczkolwiek obecnie można z powodzeniem zapisać się na studia podyplomowe online i w ten sposób zdobyć wiedzę oraz nowe uprawnienia. Osoby, które pracują w placówkach oświatowych powinna zainteresować oferta Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego. Można tu znaleźć wiele kierunków studiów z zakresu pedagogiki, ale też nauczania kolejnego przedmiotu, w tym przedmiotów zawodowych.

Jeśli ktoś nie zapisał się na studia podyplomowe Edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu z elementami integracji sensorycznej w Lublinie, to z powodzeniem może zapisać się na ten sam kierunek studiów online w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Takie studia spełniają wymagania MEN i MNiSW. Samo nauczanie przez e-learning staje się coraz bardziej powszechne. Opiera się na programie nauczania przygotowanym dla konkretnego zawodu, ale to student samodzielnie na bazie opracowanych dla niego materiałów uczy się przez Internet. Studia trwają określoną liczbę godzin i na niektórych kierunkach trzeba również zrealizować praktyki zawodowe. Dlatego też można mieć pewność, że poziom nauki jest naprawdę dobry, a my ze studiów odniesiemy pożytek.

Warto wiedzieć, że Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego działa już od ponad 20 lat i posiada wydany certyfikat ISO, który jest potwierdzeniem wysokiej jakości. Oprócz tego studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Dlatego są one odpowiednie dla nauczycieli i innych pracowników placówek oświatowych, a nawet dla rodziców, którzy chcą mieć wykształcenie pedagogiczne, aby móc pomagać swoim dzieciom w nauce.

Studia online są bardzo wygodne, ponieważ możemy je zacząć w dowolnej chwili. Nie tracimy więc czasu na czekanie aż zacznie się kolejny semestr czy nawet rok akademicki. Do tego sami wybieramy czas w którym się uczymy. Można więc studiować wieczorami czy wcześnie rano. Kiedy tylko nam to pasuje i mamy ochotę się uczyć. Dzięki czemu można ze studiami pogodzić też inne zajęcia.