Edukacja Montessori w przedszkolu i szkole Poznań

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/460/studia/podyplomowe/edukacja-montessori-w-przedszkolu-i-szkole/src-BlogEduMontessori

Czy warto zapisać się na studia podyplomowe Edukacja Montessori w przedszkolu i szkole Poznań. Osoby decydujące się na rozpoczęcie studiów na takim profilu mogą uzyskać niezbędne przygotowanie do praktycznego wykorzystania założeń opracowanych przez Marię Montessori. Była ona włoską lekarką, która utworzyła specjalny system pracy z dziećmi, umożliwiających ich wszechstronny rozwój. Do głównych założeń pedagogiki Montessori należy min.:

  • uczenie przez działanie, czyli przekazywanie dzieciom wiedzy i umiejętności przy
  • wykorzystaniu ich naturalnej aktywności,
  • kształtowanie samodzielność,
  • uczenie dokładności i praca nad koncentracją.
  • wyciszenie i nabycie nawyku pracy i działania w ciszy,
  • kształtowanie nawyków utrzymania porządku.

Kierunek edukacja Montessori w przedszkolu i szkole, jest skierowana do wszystkich osób, które w swojej pracy, chcą wykorzystać elementy należące do pedagogiki Marii Montessori, a także do nauczycieli zainteresowanych wykorzystaniem nowych technik, aby poprawić efektywność swojego działania w przedszkolach i szkołach oraz rodziców i zwolenników edukacji domowej. Studia pozwolą na uzyskanie kwalifikacji i przygotowania niezbędnego do podjęcia pracy w przedszkolu i w klasach I – III szkoły podstawowej. W Polsce funkcjonuje coraz więcej placówek wykorzystujących założenia opracowane przez Marię Montessori, dlatego jak najbardziej warto zdecydować się na rozpoczęcie tego kierunku. Ponadto warto podkreślić, że nauczyciele pracujący w placówkach Montessori, zwykle osiągają dużo wyższe zarobki miesięczne niż ma to miejsce w zwyczajnych placówkach.

Kierunek ten dostępny jest m.in. w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. To popularna uczelnia, która została otwarta w 2001 roku. Od tego czasu nieustannie wychodzi naprzeciw potrzebom studentów i w swojej ofercie stara się zawrzeć najciekawsze, najbardziej praktyczne i potrzebne kierunki studiów podyplomowych. Uczelnia realizuje zajęcia przez Internet, dzięki czemu studenci nie muszą dojeżdżać na uczelnie i przestrzegać z góry narzuconego rozkładu zajęć. Program zajęć został starannie opracowany przez zespół specjalistów z różnych dziedzin. Opiera się ona na aktualnym Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.