Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna online

Ostatnia aktualizacja artykułu: 12 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/122/studia/podyplomowe/edukacja-wczesnoszkolna-i-przedszkolna/src-BlogEdukWczes

Nawet nie mając zbyt wiele wolnego czasu można wciąż kontynuować naukę. Wiele osób kiedy już podejmie pracę zawodową nie myśli o rozwijaniu kompetencji zawodowych poprzez kursy zawodowe czy kolejne studia. Czasem udaje się na kilkudniowe szkolenia, ale zwykle to wszystko. Niestety nie można być pewnym, że raz uzyskany zawód będziemy wykonywać do końca życia. Może się nagle okazać, że nasz zawód powoli wymiera, bo jest zastępowany przez komputery albo też wprowadzono odgórnie nowe regulacji i trzeba uzupełnić wykształcenie, aby móc dalej w nim pracować. Najwięcej zmian zawsze czeka na nauczycieli, ponieważ nieustająca reforma systemu edukacji wymusza też zmiany w wykształceniu posiadanym przez nauczycieli. Na szczęście nie są to zmiany trudne do osiągnięcia, choć część z nich wymaga czasu i zapisania się na kolejne studia.

W Polsce nauka przez e-learning z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Wiele osób myśli, że są to tylko kursy czy krótkie szkolenia, po których otrzymamy dyplom potwierdzający uzyskane kwalifikacje. Jednak są też szkoły wyższe, które oferują studia w tym modelu. Dla osób, które już ukończyły I czy II stopień studiów najlepszym wyborem będą studia podyplomowe. Nie zawsze, aby zmienić kierunek wykształcenia, trzeba zaczynać od samego początku.

Obecnie bardzo wielu nauczycieli czy kandydatów na nauczycieli musiało zweryfikować swoje wykształcenie. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, które weszło w życie 1 sierpnia 2017 roku wprowadziło wiele zmian. Między innymi konieczność posiadania przez dopiero zaczynających pracę nauczycieli przygotowania pedagogicznego. A także ukończenie co najmniej jednego kierunku studiów na II stopniu albo jako studia jednolite magisterskie.

Na szczęście także kierunki dla nauczycieli jak edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna online można studiować. Dzięki czemu szybko można uzyskać wymagane przygotowanie pedagogiczne czy też drugie wykształcenie przedmiotowe. Bogatą ofertę studiów podyplomowych dla nauczycieli ma Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, która prowadzi zajęcia online. Sama szkoła posiada certyfikat ISO, co potwierdza jej wysokie standardy, ale też ma 20 lat doświadczenia, dzięki czemu możemy mieć pewność, że program nauczania jest układany tak, aby spełniał wymagania MEN.