Jaka praca po edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej?

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/122/studia/podyplomowe/edukacja-wczesnoszkolna-i-przedszkolna/src-BlogEdukWczes

Według licznych sondaży przeprowadzonych na przestrzeni ostatnich lat bardzo dużą popularnością wśród studentów podejmujących kształcenia cieszy się kierunek, jakim jest edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Każdego roku kształcenie w tym kierunku rozpoczyna wiele osób – zarówno młodych tuż po maturze, jak również osób, które wcześniej skończyły inne kierunki studiów, ale chcą się przebranżowić i rozpocząć nową ścieżkę kariery zawodowej.

Wiele osób z pewnością zastanawia się, jaka praca po edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej czeka na absolwentów tego kierunku. Osoby z takim wykształceniem zawodowym mogą z powodzeniem rozpocząć pracę w placówkach przedszkolnych (prywatnych, publicznych, z klasami zintegrowanymi), jak również nauczać w szkole podstawowej (w klasach od I do III, czyli w tak zwanych klasach początkowych). Dla osób chcących pracować w zawodzie nauczyciela przedszkolnego lub wczesnoszkolnego bardzo ważną kwestią jest rodzaj wymaganego wykształcenia. Do pracy w takich zawodach niezbędne są studia wyższe na kierunku związanym z edukacją – polecane są między innymi studia podyplomowe “edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna” realizowane przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego, które skierowane są dla wszystkich osób zainteresowanych, którzy posiadają ukończone studia wyższe (przynajmniej studia 1 stopnia, czyli posiadają tytuł licencjata na studiach kierunków psychologicznych czy społecznych). Studia prowadzone są metodą internetową z wykorzystaniem nowoczesnej i funkcjonalnej platformy zdalnej (e-learning dopiero zyskuje w Polsce na popularności, ale jest bardzo wygodną formą kształcenia, gdyż nie wymaga na przykład kłopotliwych dojazdów oraz pozwala samodzielnie nadzorować efekty swojego kształcenia). Studia podyplomowe na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna obejmują 462 godziny zajęć i trwają 3 semestry. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego wpisana jest do ewidencji uczelni wyższych oraz posiada certyfikat ISO potwierdzający wysoką jakość kształcenia – prawie 20-letnie doświadczenie w branży pozwoliło szkole wyrobić doskonałą renomę oraz jest oznaką wysokiego profesjonalizmu, który wyróżnia ją na tle innych placówek tego typu. Liczne opinie zadowolonych absolwentów pozwalają śmiało postawić Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego wśród najlepszych placówek edukacyjnych w kraju.