Kompleksowa terapia i wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży z ADHD Gdańsk

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/469/studia/podyplomowe/kompleksowa-terapia-i-wspieranie-rozwoju-dzieci-i-mlodziezy-z-adhd/src-BlogKomplTerapia

Osoby wykonujące zawód nauczyciela bardzo często decydują się na rozpoczęcie wybranych studiów podyplomowych, aby poszerzyć swoje kwalifikacje i uzyskać możliwość wykonywania kolejnego zawodu. Dzięki temu mogą oni uzyskać wyższe zarobki miesięczne, a tym samym podnieść jakość swojego życia. Bardzo szeroką ofertę studiów podyplomowych skierowanych przede wszystkim do nauczycieli i absolwentów kierunków pedagogicznych, oferuje Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Jest to uczelnia, która od niemal 20 lat działa na rynku, ciesząc się coraz większym zainteresowaniem studentów. Uczelnia zasługuje na wyróżnienia, ponieważ jako jedyna z nielicznych oferuje studia w ramach kształcenia online. Nie trzeba chodzić na zajęcia i przestrzegać z góry narzuconego planu zajęć. Nie trzeba też czekać, aż zostanie utworzona nowa grupa chętnych. Kandydaci mogą rozpocząć naukę w dowolnie wybranym przez siebie momencie, po zarejestrowaniu się i dokonaniu wymaganej opłaty.

Jednym z częściej wybieranych kierunków jest: kompleksowa terapia i wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży z ADHD dostępne w Gdańsku lub właśnie metodą e-learning. Z uwagi na to, że w dzisiejszych czasach w niemal każdej klasie szkolnej i grupie przedszkolnej znajdują się dzieci borykające się z różnymi zaburzeniami i problemami, jest to jak najbardziej potrzebny i pożądany kierunek. Celem kształcenia jest przygotowanie słuchaczy do efektownego prowadzenia terapii uczniów borykających się z ADHD w środowiskach przedszkolnych, szkolnych i pozaszkolnych, a także przekazanie im niezbędnej wiedzy, która pozwoli efektownie organizować i prowadzić działania psychoedukacyjne i terapeutyczno-edukacyjne.

Nauka trwa przez 2 semestry, na które składa się 240 godzin. Studia kompleksowa terapia i wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży z ADHA, są przeznaczone przede wszystkim dla nauczycieli, którzy pracują w różnego typu przedszkolach, szkołach, a także dla asystentów nauczycieli i uczniów, psychologów, pedagogów, kuratorów sądowych i innych osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Warto zaznaczyć, że każdy absolwent otrzyma świadectwo ukończenia studiów, które jest zgodne z aktualnie obowiązującymi wzorcami i niczym nie różni się od dyplomów, które otrzymają absolwenci studiów podyplomowych stacjonarnych.