Kuratorium oświaty kwalifikacje nauczycieli

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/oferta/src-BlogStudiaPedagogiczne

Czy obecni nauczyciele powinni się dokształcać? To pytanie stawia sobie wielu z nas, ale sami zainteresowani są jednego zdania. Otóż to nie żaden przymus, czy zarzut w kierunku niewystarczających kwalifikacji. Wręcz przeciwnie, sami nauczyciele dostrzegają, że rozwój współczesnego świata nauki jest trudny pod wieloma względami, trzeba dużego trudu, aby za wszystkim nadążyć. Misja jaką jest przekazywanie rzetelnej wiedzy uczniom wiąże się z tym, aby każda lekcja była nie tylko merytoryczna, ale też w pewnym stopniu ciekawa, pasjonująca. Potrzeba obowiązkowego doszkalania się nauczycieli jest widoczna, wciąż usiłuje się to objąć ustawowo. Niestety na tę chwilę organizacyjnie w Polsce wypada to blado, więc sprawy należy wziąć w swoje własne ręce.

Po to też została stworzona blisko dwadzieścia lat temu Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. To placówka edukacyjna, która otrzymała wpis do rejestru ośrodków prowadzących szkolenia gwarantujących dokształcanie zawodowe oraz znajduje się na liście instytucji szkoleniowych w naszym kraju. To co na chwilę obecną może doprowadzić do jeszcze większego rozwoju tej placówki jest propozycja internetowych kursów doszkalających. Za pośrednictwem platformy e-learningowej można nabyć nowych umiejętności i wiedzę, o dowolnym czasie i porze. Wystarczy poświęcić temu 150 godzin praktyk oraz 270 godzin zajęć teoretycznych. Właśnie tyle, czyli trzy semestry, zajmuje zdobycie kwalifikacji z zakresu przygotowania pedagogicznego – drukowane jest na tych samych wzorach, co w przypadku stacjonarnych szkoleń. Wszystkie działania Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego są poddane nadzorowi Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Nauka w domu? Brzmi bardzo wygodnie i kojarzy się z łatwym dostępem. Dokładnie taka jest, kuratorium oświaty kwalifikacje nauczycieli ocenia w tej chwili jako niewystarczające w wielu przypadkach. Stąd też warto samemu, w domu wziąć sprawy w swoje ręce i „nawadniać się” nową wiedzą, bardziej aktualną niż obecnie się posiada. Starannie przygotowana platforma e-learningowa jest owocem prac specjalistów z ramienia Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego oraz programistów z najwyższej półki. To ekonomiczne rozwiązanie, do którego wiele osób przyłożyło swoją rękę. Pracodawcy także popierają e-learning, dla nich najważniejsze są zdobyte umiejętności i wiedza. Uparte dążenie do celu, to masa wyzwań stojących przed każdym nauczycielem, ale owoce mogą okazać się wystarczające. Wyższy zarobek po ukończeniu kursu Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego? To może się wydarzyć o wiele szybciej niż myślisz!