Kurs edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna online

Ostatnia aktualizacja artykułu: 12 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/oferta/src-BlogStudiaPedagogiczne

Praca w przedszkolu lub w szkole to bardzo często marzenie wielu osób – przede wszystkim w tym zawodzie doskonale odnajdują się kobiety, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracę tego typu podjął mężczyzna (w krajach zachodnich Europy jest to bardzo częste zjawisko, w Polsce dopiero zyskuje ono na popularności). Aby pracować w placówce oświatowej należy posiadać odpowiednie kwalifikacje zawodowe oraz wykazywać się między innymi dużą cierpliwością, zaangażowaniem i po prostu lubić dzieci.

W uzyskaniu niezbędnych kwalifikacji pomoże kurs edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna online, a właściwie studia podyplomowe realizowane przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego (jednostkę wyróżnioną między innymi certyfikatem ISO, który jest uhonorowaniem prawie dwudziestoletniej działalności szkoły na polskim rynku edukacyjnym). System e-learningowy (studia realizowane online) pozwala na swobodne dopasowanie trybu nauki do potrzeb każdego uczestnika. Cena studiów jest bardzo konkurencyjna na tle innych ofert – dla wygody studentów istnieje swobodna możliwość płatności ratalnej, co pozwala podjąć studiowanie nawet przez osoby, które nie mogą pozwolić sobie na jednorazowe pokrycie całego czesnego za studia, a chcą kształcić się w wybranym przez siebie kierunku.

Studia podyplomowe z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej dostępne w ofercie Wyższe Szkoły Kształcenia Zawodowego umożliwiają przygotowanie każdego uczestnika do pełnienia roli wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej w edukacji przedszkolnej oraz w szkole podstawowej (w klasach od 1 do 3). Studia realizują podstawę programową oraz wydają zaświadczenia o ukończeniu kształcenia oraz uzyskaniu kwalifikacji zawodowych zgodnie z rozporządzeniem MEN oraz na druku ministerstwa, który jest honorowany wśród pracodawców w kraju i za granicą. Nauka w trakcie studiów podzielona jest na 3 semestry – każdy uczestnik kursu realizuje 462 godziny kształcenia, w tym 150 godzin obowiązkowych praktyk zawodowych w wybranej przez siebie placówce (np. w przedszkolu, w ośrodku wychowawczym czy w szkole podstawowej w początkowych klasach). Tak szeroko zakrojony program dydaktyczny umożliwia kompleksowe przygotowanie studenta do sprostania obowiązkom zawodowym – zarówno pod kątem teoretycznym, jak również pod względem praktycznym.