Nauczanie plastyki i historii sztuki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych online

nauczanie plastyki i historii sztuki

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie kierunku: Nauczanie plastyki i historii sztuki

Nauczanie plastyki – jakie studia wybrać?

Każdy nauczyciel musi się dokształcać już po ukończeniu swoich studiów przedmiotowych. Bardzo często jest to wymagane przez prawo, ponieważ Minister Edukacji Narodowej wprowadza regularnie nowe Rozporządzenia mające sprawić, że nauka w szkole będzie na jeszcze wyższym poziomie. Jednakże dla nauczycieli oznacza to konieczność zapisywania się na dodatkowe kursy czy studia podyplomowe.

Wbrew pozorom wielu nauczycieli samodzielnie decyduje o tym, aby ukończyć studia podyplomowe i móc na przykład uczyć kolejnego przedmiotu. Dość popularne są studia podyplomowe Nauczanie plastyki i historii sztuki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych online. Ich ukończenie daje możliwość pracy jako nauczyciel plastyki oraz historii sztuki. Kończąc jedne studia zapewnimy sobie podwójne kwalifikacje.

Jak zostać nauczycielem historii sztuki?

Taki kierunek studiów oraz inne studia dedykowane kandydatom na nauczycieli oraz czynnym nauczycielom można znaleźć w ofercie Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego. Na tej uczelni studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

Mimo że są to studia online, to po ich ukończeniu otrzymamy świadectwo ukończenia studiów podyplomowych na wzorze MNiSW. Sama uczelnia działa już od ponad 20 lat i ukończyło ją wiele osób, które później z łatwością mogły podjąć pracę w roli nauczyciela wybranego przez siebie przedmiotu.

Nauczanie plastyki i historii sztuki – studia podyplomowe

Jakie zalety mają studia online? Można ich wymienić naprawdę wiele. Przede wszystkim zawsze warto pamiętać, że taka forma nauki jest akceptowana przez Ministra Edukacji Narodowej. Mimo, że wciąż jest mało popularna, to jak najbardziej można się uczyć w ten sposób i uzyskać rzetelne wykształcenie. Oprócz tego nie ważne jest czy mieszkamy w dużym mieście, czy w małym, ponieważ zajęcia nie odbywają się bezpośrednio w placówce.

Wystarczy zasiąść przed komputerem i zalogować się na platformę e-learningową, aby mieć dostęp do wszystkich materiałów potrzebnych nam do ukończenia studiów. Ponadto podczas studiów realizuje się podstawę programową dla danego zawodu, ale nie mamy narzuconego z góry planu zajęć. Sami decydujemy kiedy i ile czasu na raz poświęcimy na naukę. Dzięki temu takie studia są bardzo elastyczne i bez problemu można dostosować naukę do innych zajęć, w tym pracy zawodowej.