Nauczanie plastyki i techniki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych online

nauczanie plastyki i techniki

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie kierunku: Nauczanie plastyki i techniki

Nauczyciel plastyki – wymagania, które trzeba spełnić

Przedmioty artystyczne czy techniczne są bardzo lubiane przez dzieci i młodzież. Nie wymagają one uczenia się wielu stron z podręczników czy wkuwania formułek na pamięć. Dlatego uczenie się przedmiotów takich jak plastyka, muzyka czy technika sprawia dużą przyjemność uczniom szkół podstawowych lub ponadpodstawowych. Jednak może się okazać, że problemem jest znalezienie nauczycieli od tych przedmiotów.

Nie są one tak popularne jak nauczanie języka polskiego czy matematyki, a jednak występują w planie lekcji. Minister Edukacji Narodowej w każdym roku uwzględnia je w programie nauczania dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zatem jeśli już pracujesz jako nauczyciel innego przedmiotu, ale chcesz zdobyć nowe kwalifikacje, które pozwolą Ci nauczać drugiego lub kolejnego przedmiotu, to właśnie może być Twoja szansa na rozwój.

Jak zostać nauczycielem plastyki?

Studia podyplomowe Nauczanie plastyki i techniki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych online dostępne są między innymi w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Co nam daje ukończenie takich studiów? Są to studia kwalifikacyjne dla nauczycieli, a więc zapisać się na nie mogą osoby, które już uczą jakiegoś przedmiotu albo już uzyskały kwalifikacje odpowiednie, aby pracować jako nauczyciel w szkole.

Jednak po ukończeniu proponowanej podyplomówki zyskamy możliwość uczenia w szkołach dwóch kolejnych przedmiotów, co razem daje nam możliwość prowadzenia aż trzech różnych tematycznie zajęć. Przekłada się to na większą liczbę godzin pracy oraz możliwość pracowania w kilku szkołach wedle potrzeb. Dlatego też warto zapisać się na takie studia, ponieważ dzięki wyższemu wykształcenie możemy polepszyć swój status finansowy.

Nauczanie plastyki, czy warto robić studia podyplomowe?

Jak pogodzić naukę na studiach z pracą zawodową? W tym wypadku jest to bardzo proste. Studia w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego to studia online. Oznacza to, że wystarczy dostęp do Internetu, aby móc się uczyć i zdawać testy. Nie trzeba na zajęcia dojeżdżać na uczelnię, a więc oszczędzamy czas i pieniądze. Można też uczyć się wieczorami czy w wolne dni od pracy.

Dzięki temu nawet osoby pracujące poradzą sobie z realizacją programu studiów. Warto wiedzieć, że studia na tej uczelni są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Zatem są one odpowiednie dla każdego nauczyciela i pracownika jednostki oświatowej.