Nauczanie podstaw przedsiębiorczości online

Podstawy przedsiębiorczości

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/143/studia/podyplomowe/nauczanie-podstaw-przedsiebiorczosci/src-BlogPrzedsiebiorczosc

Przedsiębiorczość to bardzo szeroka dziedzina. Każdy z nas ma z nią do czynienia na co dzień, choć często nawet o tym nie wiemy. Dlatego bardzo ważna jest znajomość choćby podstaw, aby umieć rozliczyć się samodzielnie z podatków, kupić produkty w dobrej cenie czy też sprzedać coś z zyskiem. Mimo, że codziennie stosujemy takie zasady, czy też dokonujemy transakcji zakupu albo i sprzedaży, nie zawsze wiemy jakie procesy ekonomiczne zachodzą za kulisami. Na szczęście obecnie podstaw przedsiębiorczości uczy się już w szkołach. Z tego powodu młodsze pokolenia bardzo dobrze radzą sobie na rynku i potrafią nawet więcej niż rodzice. Jednak to oznacza, że potrzeba nauczycieli tego przedmiotu, którzy sami będą znali się na przedsiębiorczości i przedstawią ten przedmiot w optymalny sposób, ale też zgodnie z podstawą programową wyznaczoną przez Ministra Edukacji Narodowej.

Jeżeli już pracujesz jako nauczyciel, a chcesz dodatkowo objąć posadę nauczyciela od podstaw przedsiębiorczości nie musisz zaczynać studiów na kierunku przedsiębiorczość od I stopnia. W tym wypadku wystarczą studia podyplomowe Nauczanie podstaw przedsiębiorczości online, które można zrealizować w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Studia podyplomowe kwalifikacyjne dają możliwość nauczania kolejnego przedmiotu przez osobę, która już ma status nauczyciela lub też odpowiednie uprawnienia, aby taką pracę zacząć. Ponadto te studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Dlatego warto zapisać się na nie właśnie w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Po ukończeniu studiów oraz zrealizowaniu wymaganych praktyk zawodowych można odebrać świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydawane na wzorze MNiSW. Oznacza to, że mimo iż są to studia podyplomowe, one również są bardzo wartościowe dla studentów, jak i przyszłych pracodawców takiej osoby.

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego oferuje wiele kierunków studiów podyplomowych, które można studiować online. Oznacza to, że dostajemy wszystkie materiały z zajęć w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy e-learningowej. Dzięki temu możemy się uczyć wszędzie, gdzie mamy dostęp do Internetu. Nie musimy więc martwić się o to jak pogodzić pracę i naukę.