PFRON Dofinansowania na studia podyplomowe dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności

pfron dofinansowania 2024 do studiów podyplomowych

Ostatnia aktualizacja artykułu: 14 maja 2024

Masz orzeczenie o niepełnosprawności i chcesz rozpocząć studia podyplomowe? Możesz skorzystać z dopłaty oferowanej przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie do 4400 zł, aby zrealizować swój wymarzony kierunek! W tym roku PFRON dofinansowania na studia podyplomowe oferuje bez względu na stopień niepełnosprawności. Sprawdź, co należy zrobić, aby uzyskać wsparcie finansowe na swoją edukację.

Zdobądź niezbędne zaświadczenie z naszej Uczelni

Jeśli chcesz otrzymać zaświadczenie z naszej Uczelni potrzebne do uzyskania dofinansowania PFRON, wystarczy że po rozpoczęciu i opłaceniu nauki prześlesz na adres dotacje@studia-pedagogiczne.pl aktualny wzór dokumentu w formacie PDF, podany przez jednostkę dofinansowującą. Uzupełnij w nim tylko podstawowe dane, jak imię i nazwisko, numer PESEL czy pełną nazwę realizowanego kierunku. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji w tym zakresie, skontaktuj się z nami.

Dofinansowanie na studia od PFRON

W naszym kraju ponad 3 miliony osób posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Dzięki Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) coraz większa część z nich wspierana i aktywizowana pod kątem edukacyjnym oraz zawodowym. Instytucja koncentruje się na zapewnieniu miejsc pracy, oferując różnorodne formy wsparcia finansowego. 

Sprawdź studia pedagogiczne

W tym celu wykorzystuje środki z budżetu państwa oraz te pochodzące od pracodawców, które mogą pomóc rolnikom, przedsiębiorcom, a także pracownikom. Od kilku lat z pomocy PFRON korzystają także studenci z orzeczeniem o niepełnosprawności, którzy nie muszą rezygnować z kształcenia z powodów finansowych. Dzięki tej organizacji także i Ty możesz otrzymać znaczną pomoc w opłaceniu czesnego za studia.

PFRON dofinansowanie 2024 – kto może je zdobyć?

PFRON finansuje edukację osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami w ramach programu „Aktywny samorząd”. W tym roku instytucja przeznaczy na ten cel 256,6 miliona złotych, czyli 15 milionów więcej niż przed rokiem. Najważniejszą zmianą jest możliwość składania wniosków przez osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności również w stopniu lekkim, a nie – jak w latach ubiegłych – jedynie w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

Oznacza to, że możesz ubiegać się o dopłatę do nauki, gdy posiadasz orzeczenie i rozpoczniesz naukę na uczelni wyższej, podejmując m.in. studia podyplomowe oferowane przez naszą Uczelnię. Warto zaznaczyć, że wniosek możesz złożyć tylko w przypadku, gdy nie posiadasz zaległości finansowych wobec PFRON lub przerwy w edukacji. Jeśli jesteś zadłużony względem tej instytucji, musisz wcześniej uregulować wszelkie należności.

PFRON dofinansowanie na studia 2024 – ile możesz otrzymać?

Koszty kształcenia na uczelniach, które oferują najwyższy poziom edukacji, mogą być pewną barierą w realizacji zawodowych ambicji. Dzięki PFRON dofinansowanie na studia 2024 znacznie ułatwi Ci podjęcie słusznej decyzji o rozpoczęciu studiów podyplomowych oferowanych przez naszą Uczelnię. Za semestr możesz otrzymać maksymalnie dopłatę:

 • do 4400 zł za czesne – kwota może być wyższa, jeśli przeciętny dochód miesięczny w Twojej rodzinie nie przekracza 764 zł netto na osobę,
 • do 1650 zł za dodatkowe koszty poniesione na studiach wyższych.

CHCESZ OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE PFRON? ZAPISZ SIĘ NA PEDAGOGICZNE STUDIA PODYPLOMOWE I ZAINWESTUJ W SIEBIE

Warto zaznaczyć, że na naszej Uczelni możesz realizować jednocześnie kilka kierunków, znacznie zwiększając swoje szanse na rynku pracy. W takiej sytuacji masz możliwość otrzymania dofinansowania na czesne dla drugiego i kolejnych kierunków maksymalnie w wysokości 50% dla każdego z nich. Możliwość uzyskania dopłaty przekraczającej 2200 zł jest dostępna tylko wtedy, gdy dochód w rodzinie nie przekracza 764 zł netto na osobę.

Jakie dokumenty musisz skompletować?

Aby uzyskać dofinansowanie do nauki rozpoczętej w roku akademickim 2024/2025, musisz do 10 października złożyć odpowiedni wniosek. Niezbędne są w tym celu takie dokumenty, jak:

 • orzeczenie o niepełnosprawności,
 • zaświadczenie z uczelni o podjętych studiach,
 • informację z uczelni o poniesionych kosztach i zaliczeniu semestru (opcjonalnie),
 • zaświadczenie, że aktualnie bądź w poprzednim semestrze nauka była pobierana w formie zdalnej (opcjonalnie),
 • faktura za poniesione koszty.

PFRON dofinansowanie na studia 2024 – wykorzystaj innowacyjną platformę online

Program umożliwia uzyskanie dofinansowania m.in. na studia podyplomowe, dzięki czemu możesz wybrać jeden z wielu kierunków dostępnych z naszej bogatej i nieustannie rozwijanej oferty. Formuła studiów wykorzystuje innowacyjną platformę online, dzięki czemu możesz studiować na odległość – z dowolnego miejsca.

Komfort nauki docenisz wybierając kierunki m.in. z zakresu:

 • pedagogiki,
 • przygotowania pedagogicznego,
 • pedagogiki specjalnej,
 • logopedii,
 • terapii,
 • nauczania przedmiotów.

Zobacz pełną ofertę studiów podyplomowych.

Dofinansowanie PFRON do studiów podyplomowych pozwoli Ci uzyskać dostęp do najwyższej jakości kształcenia bez obciążenia finansowego. Zapisz się na studia podyplomowe i zdobądź wymarzone wykształcenie, które zagwarantuje Ci stabilną pozycję na rynku pracy bez względu na stopień Twojej niepełnosprawności.