Pomoc psychologiczna i interwencje kryzysowe Szczecin

Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/4866964/studia/podyplomowe/pomoc-psychologiczna-i-interwencje-kryzysowe/src-BlogPomPsych

Zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych pracowników, którzy będą mogli zapewnić pomoc psychologiczną lub też po prostu przeprowadzić w odpowiednie sposób interwencję, jest ogromne. W każdym mieście są instytucje, które się tym zajmują. Mogą to być placówki państwowe, ale i prywatne poradnie rodzinne. W takich miejscach potrzebne są do pracy osoby, które znają choć podstawowe zagadnienia z zakresu niesienia pomocy psychologicznej.

W ośrodkach interwencji kryzysowej udziela się pomocy na różny sposób. Nie zawsze trzeba pracować z trudną młodzieżą czy rozwiązywać kryzysy rodzinne. Czasem trzeba też po prostu prowadzić szkolenia profilaktyczne dla różnych grup odbiorców, w tym dzieci i młodzieży, ale i osób dorosłych, które na tę chwilę nie radzą sobie same w życiu zawodowym. W takich placówkach udziela się pomocy psychologicznej związanej z problemami o różnym podłożu. Może być to u dzieci presja otoczenia, a u osób dorosłych problem z odnalezieniem swojego miejsca w życiu po przejściu na emeryturę. Także osoby, które doświadczyły traumatycznych przeżyć lub dowiedziały się, że są ciężko chore potrzebują pomocy, jaką mogą znaleźć w tych placówkach.

Każdy pracownik jest na wagę złota, więc jeśli interesuje Cię praca w takim miejscu zdobądź już dzisiaj odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Mogą je zapewnić na przykład studia podyplomowe Pomoc psychologiczna i interwencje kryzysowe w Szczecinie. Co prawda, na zapisy na przyszły rok szkolny trzeba czekać, jednak nie musisz wstrzymywać się z nauką, bowiem  możesz natychmiast rozpocząć studia podyplomowe online w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego.

Studia online to świetna opcja dla osób zapracowanych. Nie trzeba martwić się o branie wolnych dni z pracy, ani nawet o koszty dojazdu czy noclegów. Wystarczy w domu zapewnić sobie odpowiednie warunki do nauki, aby móc nabierać wiedzy w swoim tempie i w sposób, w jaki nam to pasuje. Nie każda osoba lubi się uczyć w grupie, albo nawet bardziej produktywna jest w nocy. Także te osoby odniosą większą korzyść ze studiów online. Warto jednak wiedzieć, że studia online są traktowane na równi ze studiami stacjonarnymi. Ponadto Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego gwarantuje najwyższą jakość kształcenia, co potwierdza 20-letnie doświadczenie uczelni w prowadzeniu zajęć, czy zdobyty certyfikat ISO. Co jednak ważniejsze spełnia wymagania MNiSW, a zatem ucząc się tutaj, nawet online, nabywamy wiedzę na takim samym poziomie, jakbyśmy uczyli się w szkolnych ławkach.