Poradnictwo rodzinne i psychologiczno-pedagogiczne (profilaktyka i terapia systemów rodzinnych)/Terapeuta rodzinny Warszawa

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/457/studia/podyplomowe/poradnictwo-rodzinne-i-psychologiczno-pedagogiczne-profilaktyka-i-terapia-systemow-rodzinnychterapeuta-rodzinny/src-BlogPorRodzinne

Rodzina to najważniejsza i najbardziej podstawowa grupa społeczna, w której dorasta każdy z nas. Na rodzinie opiera się całe społeczeństwo. Jest ona przedmiotem badań różnych naukowców i specjalistów. To jakie warunki panują w rodzinie, w dużym stopniu wpływa na dalsze życie poszczególnych jej członków. Dlatego, wszystkie dysfunkcje należy zwalczać w jak najwcześniejszej fazie. W przypadku jakichkolwiek problemów pomocy mogą udzielić terapeuci rodzinni. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego oferuje właśnie w tym zakresie studia podyplomowe poradnictwo rodzinne i psychologiczno-pedagogiczne (profilaktyka i terapia systemów rodzinnych)/Terapeuta rodzinny, dostępne w Warszawie lub metodą online.

Jest to profil skierowany przede wszystkim do nauczycieli, wychowawców, pracowników różnych instytucji pedagogicznych, pracowników socjalnych, społecznych, osób, które pracują w domach dziecka, w internatach, kuratoriach, a także do wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób są zainteresowane problematyką związaną z rodziną i chcą zdobyć nową wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Po ukończeniu studiów można podjąć prace w różnych typach szkół, na stanowisku lidera odpowiedzialnego za proces projektowania i udzielania pomocy uczniom, a także w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, specjalistycznych, rodzinnych, w placówkach edukacyjnych, wychowawczych, opiekuńczych.

W trakcie nauki, słuchacze zostaną wyposażeni w wiedzę, która jest absolutnie niezbędna do podjęcia pracy terapeutycznej z rodziną i innymi instytucjami, które ją wspierają. Warto podkreślić, że poradnictwo rodzinne i psychologiczno-pedagogiczne, podobnie jak inne kierunku oferowane na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, prowadzone jest w trybie online. Studenci nie muszą przyjeżdżać na uczelnie w ściśle określonych godzinach. Program można realizować w dowolnym momencie. Jedyne koszta jakie ponosi osoba zainteresowana to czesne, które jest wyjątkowo atrakcyjne. Istotne jest to, że studia realizowane są na podstawie aktualnie obowiązującego Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Absolwenci otrzymają także dokładnie takie samo świadectwo jak absolwenci studiów stacjonarnych. Oznacza to, że nie musimy już dłużej dostosowywać się do odgórnie narzuconego grafiku zajęć i rozpoczynać lekcji o ustalonej porze. Dzięki metodzie nauki online to zajęcia dostosowują się do naszych potrzeb.