Przygotowanie pedagogiczne dla kogo?

Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/oferta/src-BlogStudiaPedagogiczne

Obecnie regulacja prawna wielu zawodów (między innymi pracowników oświatowych) wymaga posiadania dodatkowych kwalifikacji, w tym chociażby przygotowania pedagogicznego, które umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności organizacji zajęć dydaktycznych oraz pracy z osobami w różnym wieku. Zasadne wydaje się więc zadanie pytania – przygotowanie pedagogiczne dla kogo skierowane są studia podyplomowe na takim stanowisku? Według pracownika Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego (placówki obecnej na polskim rynku już od prawie 20 lat), w której ofercie można znaleźć między innymi właśnie studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego, studia tego typu są atrakcyjne przede wszystkim dla osób:

– chcących podjąć pracę w zawodzie nauczyciela na różnych szczeblach edukacji,
dla absolwentów takich kierunków jak między innymi psychologia, terapia zajęciowa, praca socjalna, rehabilitacja i fizjoterapia,
– dla osób pragnących pracować w poradniach pedagogiczno-psychologicznych, domach pomocy społecznej, świetlicach środowiskowych etc.

O tym czy w danym zawodzie niezbędne jest posiadanie przygotowania pedagogicznego warto jest poczytać w artykułach na temat poszczególnych regulacji danego zawodu lub zapytać bezpośrednio u pracodawcy.

Oferta Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego i studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego wychodząc naprzeciw wszystkim zainteresowanym, od kilku lat szkoła uruchamia możliwość podjęcia studiów podyplomowych realizowanych w formie online – bez konieczności wychodzenia z domu oraz czekania na zebranie się określonej grupy studentów. Cena studiów jest bardzo atrakcyjna – istnieje możliwość płatności jednorazowej lub rozłożenia cena na trzy dogodne dla uczestnika raty. Każdy student realizuje podstawę programową zgodną z MEN, ale samodzielnie rozkłada czas nauki dostosowując go do własnych potrzeb i możliwości. Kształcenie realizowane jest w 3 semestrach i pozwala uzyskać kwalifikacje zawodowe niezbędne do pracy – zaświadczenie o ukończeniu studiów wydawane jest zgodnie z rozporządzeniami oraz nie zawiera informacji na temat tego, że studia realizowane były w formie online. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego posiada wieloletnie doświadczenie w branży oraz certyfikat ISO. O wysokiej jakości kształcenia informują między innymi setki zadowolonych opinii absolwentów studiów oraz rekomendacje ośrodków i pracodawców z terenu całej Polski.