Przygotowanie pedagogiczne dla nauczycieli akademickich

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: Przygotowanie Pedagogiczne dla nauczycieli przedmiotów lub zajęć prowadzonych w szkole ponadpodstawowej

Wiele osób nie kończy studiów na I stopniu. Najczęściej kontynuuje się naukę na II stopniu studiów. Są też kierunki, które wymagają studiowania przez 5 lat w formie jednolitych studiów magisterskich. Co można robić dalej? Studiować. W Polce dość dużo osób decyduje się na podjęcie studiów doktorskich, w celu wykładania danej dziedziny innym studentom. Jednak oprócz wykształcenia przedmiotowego potencjalny nauczyciel akademicki musi mieć też przygotowanie pedagogiczne. Bez tego nie może uczyć. Jednak wbrew pozorom wcale nie trzeba tego studiować zaczynając od I stopnia studiów wyższych.

Z powodzeniem przygotowanie pedagogiczne dla nauczyciel akademickich można znaleźć jako trzy semestry studiów podyplomowych. I wybierając Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego będą to wygodne studia online. Może nam się wydawać, że studia przez Internet nie są tak wartościowe jak stacjonarna forma nauki. Nic mylnego! Zwłaszcza, że Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego jest wpisana do rejestru szkół wyższych i instytucji szkoleniowych. Oznacza to, że działa na takich samych zasadach jak inne szkoły wyższe, choć prowadzi zajęcia online.

Taka forma nauki jest uznawana przez MEN i MNiSW. Ucząc się w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego uzyskamy dyplom ukończenia studiów podyplomowych wydawany na wzorze MNiSW. Ponadto nauka obejmuje taki sam program nauczania. Także studia trwają 3 semestry, czyli 270 godzin nauki oraz 150 godzin praktyk zawodowych. Od studiów stacjonarnych czy zaocznych taka metoda nauki różni się po prostu wygodą.

O wiele wygodniej, zwłaszcza osobom, które jeszcze studiują inny kierunek lub wyższy stopień, albo pracują zawodowo, będzie uczyć się w wolnym czasie. A na to pozwalają studia metodą e-learning. Do zrealizowania jest określona liczba lekcji, ale samodzielnie możemy wyznaczyć sobie dzień nauki, czy po prostu uczyć się w wolnej chwili na przykład podczas okienek na innych studiach lub po godzinach pracy. Taka elastyczność przyczynia się do tego, że uczymy się lepiej i szybciej, ponieważ realizujemy materiał, kiedy faktycznie chcemy się uczyć i mamy na to czas, bez presji. Ponadto wielu osobom po prostu służy samodzielna nauka. Oprócz tego, że uczymy się samodzielnie, czyli w najlepszych z możliwych warunków, to też nie musimy tracić czasu na dojazdy na uczelnię. Oszczędzamy zatem czas i w sumie także pieniądze w porównaniu do studiów zaocznych, które odbywają się weekendowo, a zatem część osób musi też opłacić nocleg.

Natomiast same studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego pozwolą nie tylko zostać nauczycielem akademickim, ale otworzą drogę do kariery w innych placówkach oświatowych. Zwłaszcza jeśli mamy już ukończone studia przedmiotowe.