Przygotowanie pedagogiczne do pracy nauczycielskiej

Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/oferta/src-BlogStudiaPedagogiczne

Jak wyobrażasz sobie dzień nauczyciela w szkole? Co przychodzi ci do głowy? Wolne wakacje, ferie, krótki dzień pracy liczący tylko kilka godzin lekcyjnych, stabilne zatrudnienie najczęściej w sferze publicznej. Jednak to jedna strona medalu tego trudnego zawodu. Grono nauczycieli to jedno z najbardziej licznych grup zawodowych. Do tej grupy zalicza się nauczycieli przedszkolnych, następnie wczesnoszkolnych oraz innych, poszczególnych szczebli edukacyjnych. W kwestii wymagań dotyczących wykształcenia i predyspozycji, z pewnością wymagane jest wykształcenie wyższe, a ukończony kierunek jest uzależniony od przedmiotu jakiego chce pedagog uczyć. Stąd też wiele programów studiów posiada wbudowaną sekcję dla przyszłych nauczycieli, absolwenci mogą później starać się o tego typu stanowisko. Często specjalność nauczycielska pojawia się w programach studiów filologicznych. Jednak wciąż zbyt mało mówi się o przygotowaniu pedagogicznym.

Czy przygotowanie pedagogiczne jest konieczne do pracy nauczycielskiej? Tak, to niezbędny składnik, bez którego osoba myśląca o pracy dydaktycznej może szukać angażu tylko i wyłącznie na niskich szczeblach zawodowych. Pomocną dłoń wyciąga kadra pracująca na co dzień w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. To placówka, która od niespełna dwudziestu lat znajduje się wciąż wśród topowych szkół dających uprawnienia do podjęcia pracy. Została także wpisana do rejestru ewidencji instytucji szkoleniowych. Każda z usług świadczona jest na bardzo wysokim poziomie, co zostało docenione w postaci certyfikatów jakości ISO. Jednak to, co wyróżnia Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego? To z pewności innowacyjna forma nauki, czyli szkolenia online. Od tej pory stało się możliwe uczenie swojego zawodu prosto z domu czy innego miejsca, gdzie będzie można się skupić i podjąć naukę na egzamin końcowy. Jego zaliczenie jest równoznaczne z otrzymaniem pisma, jako dokumentu, która poświadcza ukończone zajęcia. Nie ma praktycznie różnice między tym, który można zdobyć podczas nauki w trybie stacjonarnym.

To 270 godzin zajęć teoretycznych oraz 150 godzin w wymiarze praktycznym, tak niewiele, aby podnieść swoje kwalifikacje. Platforma e-learningowa, na której postawiono online kurs została stworzona przez programistów przy jednoczesnej pracy z twórcami całego przedsięwzięcia. Z pewnością można stwierdzić, że przyszłość edukacji leży w gestii komputerów i bezprzewodowego Internetu. Taka komfortowa nauka już teraz zdobywa rzesze osób, które chwalą sobie tego typu rozwiązanie.