Przygotowanie pedagogiczne kurs kwalifikacyjny Wrocław

Dzisiaj szkoła walczy o ucznia, nie zamyka się przed uczniem, który czasem ma problemy… – dr Magdalena Malik

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/618/studia/podyplomowe/przygotowanie-pedagogiczne-dla-nauczycieli-przedmiotow-lub-zajec-prowadzonych-w-szkole-podstawowej-i-ponadpodstawowej-teoretycznych-przedmiotow-zawodowych-oraz-praktycznej-nauki-zawodu/src-blogNauPrzedZaw

Wiele szkół oferuje kursy i studia podyplomowe dla nauczycieli, a szczególnie dotyczących przygotowania pedagogicznego, które jest niezbędne do objęcia pracy w placówkach publicznych lub prywatnych. Wystarczy zdobyć tytuł licencjata lub magistra, aby rozpocząć ostatni etap nauki. Bywa jednak tak, że po zakończeniu studiów wyższych nie możemy od razu zdobyć owych kwalifikacji. Powodów jest nawet kilka. Czasem wynika to ze zbyt małej liczebności grupy słuchaczy, dla których placówka mogłaby otworzyć kierunek, innym razem problemem okazuje się termin przyjmowania zgłoszeń. Przykładem jest tu przygotowanie pedagogiczne kurs kwalifikacyjny we Wrocławiu, na który zapisy były prowadzone do końca lutego.

I co można zrobić w tej sytuacji? Komu nie zależy na szybkim zdobyciu potrzebnych kwalifikacji zawodowych, może poczekać aż do rozpoczęcia kolejnego semestru. Tylko po co tracić cenne miesiące, jeśli istnieje możliwość natychmiastowego wzięcia udziału w kursie kwalifikacyjnym? Nie zapłacimy za to dziesiątek tysięcy złotych. Nie będziemy musieli kompletnie zmieniać swojego grafiku dnia. Co więcej, sami zdecydujemy, w jakich godzinach będziemy się uczyć i w jakim miejscu. Jedynym warunkiem będzie wyłącznie dostęp do komputera i połączenia internetowego. To rozwiązanie jest możliwe dzięki Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, która od 20 lat prowadzi kursy kwalifikacyjne dla nauczycieli w całej Polsce.

Kurs kwalifikacyjny przygotowanie pedagogiczne realizowany jest w WSKZ w trybie online. Pozwala to każdej osobie zdobyć uprawnienia nauczycielskie w jeden z najprzyjemniejszych sposobów – siedząc w domu, w momencie dopasowanym do ucznia. I trzeba zaznaczyć, mimo że lekcje odbywają się przez internet, to jednak mówimy o w pełni legalnej i kompletnej metodzie nauczania. Proponowany program zajęć jest zgodny z wymogami MEN oraz MNiSW. Nauka obejmuje 270 godzin lekcji internetowych i 150 godzin praktyk, a to oznacza, że przygotowuje do zawodu nauczyciela od strony teoretycznej jak i praktycznej.

Na studia podyplomowe i kursy kwalifikacyjne w trybie online coraz częściej decydują się osoby chcące poszerzyć wiedzę i rozwinąć swoje umiejętności. Formuła nauki zdalnej jest po prostu wygodniejsza i tańsza w stosunku do kursów stacjonarnych. Czy jest jakiś powód, dla którego mielibyśmy przepłacać?