Przygotowanie pedagogiczne studia podyplomowe Wrocław

Ostatnia aktualizacja artykułu: 24 sierpnia 2022

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: Przygotowanie Pedagogiczne dla nauczycieli przedmiotów lub zajęć prowadzonych w szkole podstawowej i ponadpodstawowej

W dzisiejszych czasach ukończenie studiów wyższych jest niewystarczające do rozpoczęcia zawodu nauczyciela. Jest to niezależne od stopnia zaawansowania ani też renomy uczelni. Wynika to z poziomu wiedzy przekazywanej przez wykładowców, jak również formuły programu, która uwzględnia tylko teorię przedmiotową. Dyplom licencjata lub magistra będzie oznaczać nasze przygotowanie do pracy pod kątem nauczanego przedmiotu, ale to za mało. W tym fachu potrzebna jest również praktyczna wiedza, umiejętności pedagogiczne i właściwe kwalifikacje.

Gdzie można to wszystko zdobyć? Rozwiązanie jest dość proste i wymaga wyłącznie zapisania się na przygotowanie pedagogiczne studia podyplomowe np. we Wrocławiu w trybie stacjonarnym. Niestety trzeba zaznaczyć, że termin rejestracji na studia już minął w tym roku, więc wszyscy zainteresowani muszą poczekać na rozpoczęcie kolejnego semestru. Jest jednak sposób na to, aby nie marnować czasu i przyspieszyć naukę. Mowa tu o studiach podyplomowych w ramach e-learningu.

Nauka w trybie online wyklucza konieczność oczekiwania na zapisy. Przystępujemy do zajęć w momencie podjęcia decyzji i wypełnienia dokumentów. W wielu aspektach e-learning jest nawet lepszy od nauki stacjonarnej. To oszczędność czasu wynikająca nie tylko z uwagi na rejestrację i rozpoczęcie zajęć. Zyskujemy cenne godziny dzięki nauce prowadzonej w domu zamiast na uczelni. Nie musimy nigdzie dojeżdżać. Sprawą istotną jest także całkowity koszt nauki. W trybie online zapominamy o dodatkowych wydatkach, jak np. na dojazd, wyżywienie, nocleg. Płacimy tylko za samą edukację bez ukrytych kosztów, o których nie wspominają placówki.

Znając już łatwiejszy i przyjemniejszy sposób na zdobycie kwalifikacji nauczycielskich, pozostało już tylko znaleźć odpowiednią szkołę. Pośród kilku znaczących placówek można wyróżnić m.in. Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego. Już sama jej nazwa wskazuje profil proponowanej edukacji, która ma na celu przygotowanie do pracy w zawodzie. Dostępny w niej kierunek studiów podyplomowych przygotowanie pedagogiczne jest w tym przypadku najlepszym wyborem dla przyszłych nauczycieli.

O jakość edukacji i ważność kwalifikacji nie trzeba się martwić w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, bowiem spełnia wszelkie wymogi Ministerstwa Edukacji Narodowej, jak i MNiSW. Program nauczania jest realizowany wedle odgórnych ustaleń Ministerstw – 270 godzin lekcji i 150 godzin praktyki. Gwarancją dobrego kształcenia jest tu także wpis na listę legalnie działających szkół i placówek w Polsce, nadto zdobyty przez WSKZ znak jakości ISO.