Przygotowanie pedagogiczne szybki kurs nie wystarczy. Ukończ studia podyplomowe i zdobądź kwalifikacje

studia podyplomowe pedagogiczne dla nauczycieli

Ostatnia aktualizacja artykułu: 18 marca 2024

Czas trwania i sposób organizacji studiów ma dla wielu osób – szczególnie zapracowanych – ogromne znaczenie i jest czynnikiem determinującym ich wybór. Warto jednak podkreślić, że w kontekście tak ważnych uprawnień, jakie można zdobyć realizując przygotowanie pedagogiczne szybki kurs nie daje możliwości podjęcia pracy w charakterze nauczyciela. Powodem jest brak zgodności z aktualnymi wymogami ministerstwa. Zobacz, dlaczego warto wybrać studia podyplomowe realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami i cieszyć się zdobytymi kwalifikacjami.

Jak zrobić przygotowanie pedagogiczne? Studia podyplomowe to pewny i sprawdzony sposób

Praca jako nauczyciel to wymagająca profesja nie tylko pod względem wykonywanych codziennie obowiązków, ale również posiadanych uprawnień. Osoby planujące karierę w zawodzie muszą ukończyć studia wyższe adekwatne do prowadzonych zajęć. I choć przepisy dopuszczają możliwość pracy na stanowisku nauczyciela, uwzględniając wiele wariantów wykształcenia, w każdym przypadku wymagane jest przygotowanie pedagogiczne.

Sprawdź studia pedagogiczne


Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób aspirujących do pracy nauczyciela zastanawia się, jak zrobić przygotowanie pedagogiczne. Szybki kurs oferowany przez wiele placówek wykorzystuje niewiedzę kandydatów na nauczycieli w zakresie aktualnych wymogów. A to właśnie te odnośnie czasu trwania i zagadnień zawartych w programie są jednymi z najważniejszych, jakie muszą spełnić studia, aby ich ukończenie faktycznie nadawało kwalifikacje w świetle obowiązujących przepisów. Od lat najskuteczniejszą formą zdobycia przygotowania pedagogicznego są studia podyplomowe oferowane przez naszą Uczelnię.

Studia zgodne z wymogami ministerstwa, czyli jak zdobyć przygotowanie pedagogiczne uznawane przez pracodawców

Studia podyplomowe na kierunkach kwalifikacyjnych z zakresu przygotowania pedagogicznego realizowane są nie tylko z dbałością o wysoką jakość samego procesu, który wykorzystuje nowoczesne metody kształcenia za pośrednictwem platformy dydaktycznej. Najważniejszym aspektem jest to, że studia prowadzone są zgodnie z aktualnymi z przepisami i wymogami:

  • Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. 2023 poz. 2102),
  • Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2019 r. poz. 1450 ze zm.).

CHCESZ ZDOBYĆ PRZYGOTOWANIE PEDAGOGICZNE NIEZBĘDNE DO PRACY W SZKOLE? ZAPISZ SIĘ NA STUDIA PODYPLOMOWE

Przygotowanie pedagogiczne – ile godzin?

Studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego trwające 3 semestry to idealna alternatywna dla osób zarówno pracujących, jak i ceniących sobie naukę w wybranych przez siebie godzinach. Wykorzystanie metod i technik kształcenia na odległość pozwala na dopasowanie formy kształcenia do predyspozycji słuchacza — materiały są cały czas dostępne na innowacyjnej platformie dydaktycznej, słuchacz nie ma z góry narzuconych wykładów, a część praktyczną może zrealizować w wybranych przez siebie placówkach.

Wiele osób zastanawia się w kontekście przygotowania pedagogicznego, ile godzin przewiduje program nauczania. Programy kierunków oferowanych przez naszą Uczelnię są zgodne ze wskazanymi wyżej przepisami i przewidują co najmniej 270 godzin zajęć teoretycznych oraz 150 godzin praktyk.


Po ukończeniu studiów podyplomowych oraz pozytywnej ocenie z pracy dyplomowej absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych. Dokument ten jest zgodny z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zapisz się na studia podyplomowe i zdobądź przygotowanie pedagogiczne

Wszystko to sprawia, że studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego można ukończyć w sposób szybki oraz bezproblemowy – naukę można podjąć w dowolnym momencie oraz bez oczekiwania na zebranie się określonej grupy chętnych na studia, co niewątpliwie wyróżnia ofertę Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego na tle innych placówek edukacyjnych.