Psychologia dzieci i młodzieży – wspieranie rozwoju Białystok

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/532/studia/podyplomowe/psychologia-dzieci-i-mlodziezy-wspieranie-rozwoju/src-BlogPsychDziecMłodz

W obecnych czasach dzieci i młodzież mają o wiele więcej problemów niż jeszcze 10 lat temu. Z tego powodu nawet najlepsi pedagodzy, którzy skończyli studia kilka- lub kilkanaście lat temu mogą mieć problem z rozpoznaniem zagrożeń pojawiających się obecnie w szkołach. Między innymi z tego powodu nauczyciele i pedagodzy muszą się stale rozwijać. Warto też szkolić się, aby móc wykorzystywać techniki pomagające dzieciom i młodzieży prawidłowo się rozwijać, nawet jeśli tylko uczymy konkretnego przedmiotu i nie pracujemy jako pedagog.

Każdy nauczyciel, pedagog, psycholog czy rodzic może zapisać się na studia podyplomowe Psychologia dzieci i młodzieży – wspieranie rozwoju w Białymstoku czy też online w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Takie studia wniosą bardzo duży zakres wiedzy w nasze życie. Psychologia dzieci i młodzieży jest skomplikowana, ale bardzo ważna w kontekście zapewnienia dzieciom prawidłowego rozwoju. Wiedząc jak powinien on wyglądać można też zauważyć odstępstwa od normy. Szybka reakcja na nie może pomóc dzieciom w prawidłowym rozwoju albo też pomoże w zdiagnozowaniu różnych przypadłości, jak choćby dysgrafii. Może ona przeszkadzać w nauce, a szybko wykryta pomoże pracować z dzieckiem nad odpowiednim pismem i posługiwaniem się słownictwem i językiem.

Na takich studiach można też nauczyć się jak radzić z powszechnie występującymi trudnościami wychowawczymi, które mogą pojawić się zarówno w szkole, jak i w domu. Dlatego też studia na tym kierunku są dedykowane nie tylko dla nauczycieli i pedagogów, ale również dla rodziców, którzy chcą pomóc swoim dzieciom. Studia będą wartościowe również dla asystentów i kuratorów rodzinnych, pracowników opieki społecznej czy też pracowników Domów Dziecka albo Ośrodków Szkolno-Wychowawczych.

W Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego studia podyplomowe są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Oznacza to, że każda osoba, która je ukończy i spełnia inne wymagania MEN może pracować w placówkach oświatowych w roli nauczyciela lub pedagoga szkolnego. Takie kwalifikacje przydadzą się też w innych placówkach, gdzie pracuje się z dziećmi i młodzieżą.