Studia nauczycielskie Wrocław

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/oferta/src-BlogStudiaPedagogiczne

Szkolenia czy studia podyplomowe dla nauczycieli to niejako uzupełnienie wiedzy, praktyki w zakresie dydaktyki. To także możliwość odświeżenia dotychczasowych informacji lub też ich uaktualnienie. Przekwalifikowanie się lub uzyskanie nowych kompetencji przez nauczyciela w obecnej chwili jest praktyką stosowaną praktycznie, jak coś normalnego, zwyczajnego. Wystarczy tylko chcieć, na rynku można znaleźć coraz więcej ofert placówek edukacyjnych w Polsce, które zapewniają dodatkowe ścieżki rozwoju polskim nauczycielom. W obliczu niżu demograficznego w wielu przypadkach może to być ostatnia deska ratunku, aby utrzymać się na etacie. Można bardzo lubić swoją pracę, ale także trzeba w niej dawać z siebie wszystko, poczuć na nowo misję edukowania młodych ludzi.

Pomocną dłoń do osób, które chcą poprawić swój status zawodowy wyciąga Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, która już od prawie 20 lat zajmuje poważne miejsce na rynku oświaty w naszym kraju. Ta placówka edukacyjna obecnie wpisana jest do rejestru ewidencji instytucji szkoleniowych oraz można ją odszukać na liście instytucji, które zostały powołane do prowadzenia studiów oraz studiów podyplomowych, które nadają zawodowe uprawnienia. Cała działalność Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego bierze pod uwagę wszelkie wymogi i uwarunkowania prawne Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Innowację, która ta placówka wprowadziła na polski rynek nazywa się e-learningiem, czyli nauką poprzez Internet. Studia nauczycielskie (np. we Wrocławiu) są w ten sposób prowadzone, dzięki czemu każdy kursant może o dowolnej godzinie, porze rozpocząć naukę, dokształcać się, aby umocnić swoją pozycję na rynku. Do uzyskania kwalifikacji wymaga się uczestnictwa w 150 godzinach praktyk oraz 270 godzinach zajęć teoretycznych. Ponadto każde szkolenie kończy się egzaminem oraz uzyskaniem świadectwa. Drukowane one jest na tych samych wzorach, co w przypadku dokumentów wydawanych przez jednostki stacjonarne.

Studia nauczycielskie w formie online cieszą się coraz większym zainteresowaniem, m.in. na terenie miasta Wrocławia, Poznania, Gdyni czy Warszawy. W większych miastach, gdzie pogoń życia codziennego potrafi dać w kość, sprawia, że nauczyciele zdają sobie sprawę, że taka forma nauki jest w tej chwili jedyną możliwą, najbardziej optymalną, komfortową. Nie zmienia to faktu, że w najbliższej przyszłości, nie tylko kadra nauczycielska, ale przedstawiciele innych zawodów będą coraz częściej korzystać z internetowego szkolenia dającego uprawnienia zawodowe. Rywalizacja na rynku pracy szykuję się naprawdę emocjonująca!