Studia pedagogiczne jakie przedmioty

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/oferta/src-BlogStudiaPedagogiczne

Studia pedagogiczne to jedna z najczęściej wybieranych dróg dla przyszłych nauczycieli. Jednakże wiele osób najpierw kończy inny kierunek studiów, a dopiero potem dodatkowo wybiera studia pedagogiczne. Najczęściej na studia podyplomowe lub drugi kierunek decydują się osoby, które chcą uzyskać posadę w szkołach, ośrodkach dla młodzieży, a nawet w pracy jako trener czy psycholog szkolny albo sportowy. Wbrew pozorom studia pedagogiczne mogą otworzyć drogę do wielu zawodów i stanowisk pracy. Nie są one zarezerwowane tylko dla osób, które chcą zostać pedagogiem szkolnym czy nauczycielem. Aby uzyskać odpowiednie kwalifikacje zawodowe warto zapisać się na studia pedagogiczne.

Studia pedagogiczne jakie przedmioty powinny obejmować? Przede wszystkim przedmiotem nauczania są elementy pedagogiki, psychologii oraz dydaktyki ogólnej i metodyki. Według obowiązujących wymogów ustalonych przez Ministra Edukacji Narodowej nauka kwalifikacji pedagogicznych musi obejmować co najmniej 270 godzin, oraz trzeba zrealizować 150 godzin praktyk zawodowych, z których mogą być zwolnione osoby pracujące aktywnie jako nauczyciel. Zapisując się na studia jest to bardzo ważne, aby sprawdzić ich program oraz czy szkoła wyższa spełnia wymagania co do ilości godzin nauczania. Jeszcze ważniejsze jest z kolei sprawdzenie renomy i uprawnień placówki, w której chcemy zacząć naukę. Tylko jednostki, które spełniają wymagania MEN i MNiSW są warte uwagi.

Taką placówką jest bez wątpienia Wyższa szkoła Kształcenia Zawodowego. Szkoła jest wpisana do rejestru szkół wyższych oraz do rejestru instytucji szkoleniowych, co potwierdza, że spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej czy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w zakresie nauczania. Ponadto szkoła ma 20-letnie doświadczenie w edukowaniu kolejnych pokoleń pedagogów i nie tylko, ponieważ można zapisać się na wiele różnych kursów czy studiów podyplomowych. Na same studia podyplomowe z zakresu pedagogiki może zapisać się każda osoba, która ukończyła minimum I stopień studiów wyższych. Warto też wiedzieć, że osoby bezrobotne mogą dostać dofinansowanie do ukończenia kursu czy studiów.

Same studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego trwają wymagane 270 godzin lekcyjnych oraz trzeba zrealizować 150 godzin praktyk zawodowych, aby uzyskać świadectwo ukończenia. Ale na te studia można zapisać się w dowolnej chwili, bez czekania aż zacznie się nowy semestr, ponieważ są to studia online. Oznacza to, że program nauczania realizowany jest za pośrednictwem platformy e-learningowej. Jest to bardzo wygodne rozwiązaniem, ponieważ pozwala nam się uczyć w dowolnym czasie i przez ilość godzin, która nam najbardziej odpowiada.