Studia podyplomowe arteterapia (2 semestry)

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/108/studia/podyplomowe/arteterapia-2-sem/src-BlogArteterapia2Sem

Terapia poprzez sztukę (czyli powszechnie mówiąc arteterapia) jest bardzo często stosowaną formą oddziaływań dla dzieci i młodzieży (a coraz częściej również dla osób dorosłych), którzy borykają się z różnymi schorzeniami oraz dysfunkcjami. Zajęcia tego typu są powszechnie stosowane między innymi wśród dzieci z zespołem Downa, z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z niepełnosprawnością intelektualną czy dla osób chorujących psychiatrycznie.

Tak naprawdę zajęcia z arteterapii mogą być z powodzeniem prowadzone przez praktycznie każdego, kto posiada choć minimalny zmysł artystyczny oraz dużą dozę kreatywności. Obecnie jednak wymaga się udokumentowanych kwalifikacji od osób prowadzących tego typu zajęcia – warto więc zdecydować się na ich uzyskanie, jeśli pragnie się związać swoją ścieżkę zawodową i pracę z terapią poprzez sztukę i oddziaływania plastyczne.

Studia podyplomowe arteterapia (2 semestry) prowadzone przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego w formie online (nauczanie poprzez e-learning) to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które chcą poszerzać swoje kwalifikacje zawodowe, a przy tym zależy im na możliwości dostosowania nauki do swoich własnych potrzeb. Uczelnia ta posiada prawie dwudziestoletnie doświadczenie w swoim fachu oraz spełnia wszelkie normy i realizuje rozporządzenia względem podstawy programowej wyznaczone przez MEN oraz MNiSW. Dodatkowo uczelnia posiada certyfikat jakości ISO, który potwierdza wysoką efektywność kształcenia (podobnie jak zadowolone opinie wielu absolwentów). Oferta studiów jest bardzo konkurencyjna na tle innych ofert pozostałych uczelni oraz charakteryzuje się wysokim profesjonalizmem. Koszt czesnego można swobodnie rozłożyć na raty, co jest dużym udogodnieniem dla wszystkich studentów. Dodatkowo uczestnicy nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów kształcenia – związanych z dojazdami czy koniecznością organizowania sobie noclegów w trakcie zajęć.

Każdy słuchacz po zakończeniu studiów podyplomowych na kierunku arteterapia (242 godziny kształcenia) otrzymuje stosowną dokumentację, która jest potwierdzeniem uzyskanych kwalifikacji zawodowych. Od chwili ukończenia studiów każdy absolwent otrzymuje tytuł arteterapeuty, zgodnie z klasyfikacją zawodów opracowaną przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.