Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/oferta/src-BlogStudiaPedagogiczne

Wbrew pozorom studia podyplomowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Dużo osób zapisuje się na nie tuż po ukończeniu studiów II stopnia albo też po podjęciu pracy zawodowej, aby uzyskać wyższe kwalifikacje. Czasami takie studia mogą dać nam awans zawodowy czy też pozwolić na pracę na lepszym stanowisku. A ponadto studia podyplomowe trwają o wiele krócej niż choćby studia na I stopniu, więc są chętniej wybierane przez osoby, które chcą uzyskać świadectwo ukończonych studiów szybko. Zwłaszcza nauczyciele bardzo chętnie korzystają ze studiów podyplomowych, ponieważ istnieje bardzo wiele kierunków, które są dedykowane ich pracy.

Najszybciej ukończymy studia podyplomowe wybierając uczelnię, która prowadzi je metodą e-learning. Jeśli interesują nas studia podyplomowe dla nauczycieli Wrocław można zapisać się do Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego, gdzie zapisy i zajęcia prowadzone są online. Dlatego też nie ma znaczenia czy szukamy uczelni we Wrocławiu czy też mieszkamy na Podkarpaciu. Dzięki temu nie musimy dojeżdżać na uczelnię i tracić na to czas oraz środki. Zwykle zajęcia na studiach podyplomowych odbywają się dwa razy w miesiącu, w weekendy, a więc tradycyjny model nauki oznaczał by też konieczność zrezygnowania z wolnych weekendów, na rzecz nauki. Ucząc się online trzeba realizować podstawę programową ustaloną dla wybranego kierunku, ale nie trzeba trzymać się żadnego planu zajęć. To my ustalamy sobie czy będziemy uczyć się codziennie w tygodniu i zrobimy sobie wolny weekend, czy też będziemy uczyć się w soboty i niedziele.

E-learning pozwala na elastyczne ustalanie sobie grafiku nauki, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących. Wielu nauczycieli pracuje w kilku szkołach lub też udziela dodatkowo korepetycji, więc nie ma zbyt wiele wolnego czasu, aby dodatkowo jeszcze się uczyć. Dzięki studiom online z powodzeniem mogą oni studiować i pracować, a do tego znaleźć jeszcze czas na odpoczynek.

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego posiada w ofercie bardzo wiele kierunków przeznaczonych dla przyszłych i obecnych nauczycieli. Studia trwają od jednego do kilku semestrów, a po ich ukończeniu otrzymuje się odpowiednie świadectwo zgodne ze wzorem MNiSW. Sama uczelnia może pochwalić się istnieniem już od 20 lat oraz posiadanym certyfikatem jakości ISO, który świadczy o tym, jak dobra jest to placówka.

Studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.