Ostatnia aktualizacja artykułu: 2 czerwca 2021
Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie kierunku: Gospodarka nieruchomościami. Zarządzanie, wycena i utrzymanie nieruchomości
Zarządzanie nieruchomościami to aktualnie topowa branża na rynku pracy, która jednak jest wymagająca pod względem wiedzy i kwalifikacji. Dlatego też, aby zostać zarządcą nieruchomości czy nawet rzeczoznawcą majątkowym trzeba skończyć odpowiednie studia z zakresu wyceny nieruchomości, a nawet zdać egzamin państwowy. Jeśli ktoś myśli o karierze w nieruchomościach powinien już teraz rozważyć odpowiednie studia. Jednak nawet jeżeli już skończyliśmy studia na innym kierunku, ale jednak nieruchomości interesują nas bardziej, to nic straconego! Można zapisać się na studia podyplomowe Gospodarka nieruchomościami. Zarządzanie, wycena i utrzymanie nieruchomości (2 sem). W Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego trwają one 298 godzin, podzielone na dwa semestry. A takie studia można zacząć nawet dzisiaj.
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego oferuje studia podyplomowe online. Dzięki temu można zapisać się w dowolnym czasie, nawet jeśli rok akademicki już trwa. Ponadto same studia są bardzo wygodne, zwłaszcza dla osób, które jeszcze uczą się w trybie dziennym czy pracują zarobkowo i mają ograniczoną ilość wolnego czasu. Wybierając taki tryb studiów mamy narzucony program, który trzeba zrealizować, ale nie ma planu zajęć, który byłby odgórnie ustalony. Oznacza to, że uczymy się kiedy chcemy, ale wciąż musimy zrealizować program studiów ustalony dla tego kierunku. Mimo to takie studia są bardzo wygodne. Sama uczelnia jest jednostką renomowaną z 20 letnim doświadczeniem oraz certyfikatem jakości ISO.
Jakie kwalifikacje uzyskamy po takich studiach? Przede wszystkim po ich ukończeniu w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego otrzymamy stosowne świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, które jest zgodne ze wzorem MNiSW. Jednak oprócz samego dokumentu otrzymamy też szeroki zakres wiedzy, dzięki której będzie można pracować w zakresie wyceny, zarządzania i utrzymania nieruchomości. Oznacza to między innymi naukę podstaw makroekonomii, finansów, zarządzania, bankowości, ale też prawa czy po prostu działania rynków nieruchomości. Takie studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.
Po uzyskaniu takich kwalifikacji można pracować w ramach własnej firmy, ale też w firmach i instytucjach państwowych związanych z rynkiem nieruchomości, jak choćby urzędy gminy, powiatu, województwa, firmy deweloperskie, czy też banki. W każdym mieście jest też wiele biur nieruchomości, które świadczą usługę pośrednictwa między sprzedającym a kupującym, a więc i w nich można znaleźć bez problemu pracę.