Studia podyplomowe integracja sensoryczna

Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/487/studia/podyplomowe/integracja-sensoryczna/src-BlogIntSensoryczna

Praca terapeuty integracji sensorycznej to gwarancja dobrze płatnego zawodu oraz dużej satysfakcji z pomocy dzieciom i młodzieży. Na rynku istnieje wiele ofert pracy (zarówno w placówkach prywatnych, jak i państwowych), dlatego też bez trudu można znaleźć zadowalającą pracę bez większego doświadczenia, jako osoba tuż po studiach (bo jednak jakieś kwalifikacje są wymagane).

W związku z dużym zapotrzebowaniem rynku na specjalistów od integracji sensorycznej w ostatnim czasie studia z zakresu integracji sensorycznej cieszą się bardzo dużą popularnością. Warto jednak dokładnie przejrzeć oferty uczelni oraz wybrać tę najlepszą. Przede wszystkim warto jest zwrócić uwagę na renomę jednostkę oraz na to w jaki sposób realizuje ona podstawę programową oraz czy zajęcia pozwalają na kompleksowe przygotowanie do wykonywania zawodu. Gdzie zatem szukać najlepszych ofert studiów na tym kierunku?

Wielu absolwentów jest zdania, że najlepszą ofertę na rynku posiada obecnie Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, która od lat realizuje studia podyplomowe integracja sensoryczna. Studia te mają charakter kwalifikacyjny i pozwalają uzyskać uprawnienia terapeuty integracji sensorycznej, które są niezbędne do podjęcia pracy zawodowej. Z ofertą studiów powinni zapoznać się wszyscy zainteresowani, którzy posiadają wykształcenie wyższe oraz chcą poszerzać swoje kwalifikacje oraz perspektywy zawodowe. Studia sprawdzą się nawet u osób, którzy już czynnie pracują, ponieważ są realizowane przez internet, co nie koliduje z żadnymi obowiązkami i zobowiązaniami – można je z powodzeniem pogodzić ze swoimi innymi zajęciami. Wystarczy jedynie regularny dostęp do internetu (a raczej konkretnie do platformy e-learningowej) na której zamieszczane są materiały dydaktyczne, niezbędne do zaliczania poszczególnych modułów. Studia podyplomowe trwają 2 semestry i obejmują 240 godzin nauki – każdy absolwent otrzymuje stosowną dokumentację potwierdzającą kwalifikacje (na druku MEN), która jest identyczna jak w przypadku typowych studiów stacjonarnych. Koszt studiów jest konkurencyjny na tle innych uczelni, a każdy student może wnioskować o rozłożenie czesnego na raty lub dofinansowanie ze strony chociażby UP.

Co przemawia jeszcze za wyborem Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego jako swojej przyszłej uczelni? Przede wszystkim fakt, że posiada ona certyfikat jakości ISO oraz dzięki realizowaniu aktualnej podstawy programowej oraz wytycznych wobec kształcenia również pozytywną ocenę kształcenia ze strony MEN oraz MNISW.