Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/138/studia/podyplomowe/nauczanie-muzyki-i-historii-muzyki-w-szkolach-podstawowych-i-ponadpodstawowych/src-BlogEdukMuzyka

Każdy lubi słuchać muzyki, są nawet osoby, które robią to w każdej wolnej chwili, podczas podróży czy nawet w szkole i pracy. W wielu biurach pracownicy mogą włączać radia, które mają umilać czas pracy. Z kolei w szkołach działają radiowęzły, które oprócz podawania komunikatów związanych z nauką puszczają też na przerwach muzykę. A co wiemy o historii muzyki? Niestety większość osób zna tylko klasyczne hity sprzed lat nagrywane choćby przez The Beatles. Mozart czy Chopin doceniani są już rzadziej, a przecież odegrali ogromną rolę w tworzeniu muzyki klasycznej.

W wielu szkołach naucza się też przedmiotu historia muzyki, choć najczęściej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych uczy się muzyki. Co prawda takie lekcje odbywają się rzadziej niż lekcje języka polskiego czy historii, ale wciąż są potrzebne. A co za tym idzie są potrzebni nauczyciele, którzy mogą ich nauczać. Warto więc zrobić kolejne wykształcenie przedmiotowe, aby móc podjąć się nauczania kolejnego przedmiotu. Mimo, że muzyka czy jej historia mają mało godzin nauczania, to przez to, że brakuje nauczycieli z tym wykształceniem, można łatwo dostać tę posadę. Jak podnieść swoje kwalifikacje na wymagany poziom?

Studia podyplomowe nauczanie muzyki i historii muzyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych to najlepsze i najszybsze rozwiązanie. Nie trzeba zapisywać się na studia od I roku i kończyć je ze stopniem magistra, aby móc uczyć kolejnego przedmiotu w szkole. Każda osoba, która już ma kwalifikacje nauczyciela może po prostu zapisać się na studia podyplomowe. Wygodne studia oferuje Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, która umożliwia studiowanie na kierunku nauczanie muzyki i historii muzyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Żeby zapisać się na zajęcia na tej uczelni wystarczy wejść na jej stronę internetową, wybrać kierunek, który chcemy studiować i go opłacić. Można zapisać się nawet w trakcie nauki na studiach II stopnia i równoległe uczyć się na studiach podyplomowych muzyka i historia muzyki. Jest to możliwe, ponieważ na tej uczelni studiuje się przez e-learning. Dzięki tej metodzie można studiować przez Internet. Realizuje się program nauczania w elastycznym dla siebie planie nauki. A po ukończeniu studiów otrzymamy świadectwo według wzoru MEN i MNiSW, które będzie akceptowane w każdym zakładzie pracy.