Studia podyplomowe nauka drugiego lub kolejnego przedmiotu

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/oferta/src-BlogStudiaPedagogiczne

Liczba godzin realizowanych przez nauczycieli w szkołach wyznacza ich miesięczne zarobki. Dlatego wiele osób decyduje się uczyć nie jednego, a kilku przedmiotów. Dzięki temu wzrośnie dzienne wynagrodzenie za pracę i będziemy mogli rozwijać różne grupy podopiecznych. Tylko jak to zrobić, by uczyć np. biologii i geografii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych mając za sobą wyłącznie studia wyższe, które przygotowały do nauczania jednego kierunku zajęć?

Wybierając w przeszłości konkretny kierunek studiów licencjackich lub magisterskich w żaden sposób nie zablokowaliśmy sobie szansy na nauczanie dwóch lub nawet trzech przedmiotów. Kwalifikacje nauczycielskie można poszerzyć zapisując się na studia podyplomowe nauka drugiego lub kolejnego przedmiotu. Jeśli wyuczonym przedmiotem jest matematyka, wówczas warto rozwinąć swoje referencje o inne przedmioty ścisłe, jak np. biologię, chemię, fizykę, informatykę (lub całkowicie się przebranżowić). Jednakże po ukończeniu studiów podyplomowych zdobędziemy odpowiednie kwalifikacje i wiedzę merytoryczną również dla nauczania przykładowo przedmiotów humanistycznych. Osoby po AWF np. lub po jakimkolwiek innym kierunku licencjatu też mogą zapisać się na ten kierunek dzięki czemu będą mogły prowadzić zajęcia dla 2 różnych przedmiotów. W tym przypadku aktywni zawodowo nauczyciele mają szeroki wybór przedmiotów, których mogą nauczać tuż po zdobyciu dyplomu.

Po takie świadectwo warto udać się do solidnej uczelni, która oferuje nie tylko wiedzę merytoryczną i dydaktyczną – wskazane dla nauczanej dziedziny -, ale również formę zajęć odpowiadającą aktualnym potrzebom nauczycieli i standardom narzuconym przez MEN i MNiSW. Bo jakby nie patrzeć, jakość kształcenia musi być równoznaczna z wymaganiami stawianymi przez rynek pracy oraz regulacje prawne. Jedno i drugie może nam zagwarantować Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, która od ponad 20 lat realizuje studia podyplomowe między innymi dla nauczycieli i pedagogów. W tym czasie uczelnia ta zdobyła certyfikaty jakości, a co najważniejsze stworzyła najlepszy program zajęć online dla kierunku Nauczanie biologii i geografii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, na który składają się 3 semestry (602 godziny lekcji i 120 godzin praktyk). Zgadza się, lekcje odbywają się przez internet, a to oznacza brak ukrytych kosztów (jak np. koszt dojazdu do szkoły) i oszczędność wolnego czasu. E-learning jest swoistym remedium dla osób, które chcą uczyć się wedle swojego grafiku dnia.

Studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.