Studia podyplomowe Przygotowanie Pedagogiczne dla nauczycieli przedmiotów lub zajęć prowadzonych w szkole podstawowej i ponadpodstawowej, teoretycznych przedmiotów zawodowych oraz praktycznej nauki zawodu

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/618/studia/podyplomowe/przygotowanie-pedagogiczne-dla-nauczycieli-przedmiotow-lub-zajec-prowadzonych-w-szkole-podstawowej-i-ponadpodstawowej-teoretycznych-przedmiotow-zawodowych-oraz-praktycznej-nauki-zawodu/src-BlogPrzygPed

Coraz więcej osób zapisuje się na studia podyplomowe. Część młodych osób robi to zaraz po ukończeniu studiów wyższych, ale zdarzają się osoby, które już po ukończeniu I stopnia studiów, równolegle z nauką na II stopniu, zapisują się też na studia podyplomowe online. Jest to jak najbardziej możliwe, a daje nam ukończone dwa osobne kierunki studiów w praktycznie tym samym czasie. Oczywiście jest też bardzo wiele osób, które już robiąc karierę zawodową zdecydowało się zmienić zawód lub też uzupełnić wymagane kompetencje, aby uzyskać wyższe stanowisko czy też otworzyć sobie drogę do innej pracy.

Wśród studentów na studiach podyplomowych duża część z nich to nauczyciele. Co jakiś czas Minister Edukacji Narodowej wprowadza zmiany, które mają na celu nie tylko ulepszyć system nauczania w Polsce, ale też sprawić, że nauczyciele będą jeszcze lepiej wykwalifikowani do swojej pracy. Nie tylko ci, którzy już pracują w zawodzie muszą dostosować się do takich zmian, ale też osoby, które w przyszłości chciałyby pracować jako nauczyciel lub nawet już się uczą w tym kierunku. Dlatego nawet jeśli dopiero rozważamy w jakim zawodzie chcemy pracować, albo już podjęliśmy studia przedmiotowe, które pozwolą nam na pracę w roli nauczyciela, zawsze warto sprawdzić najnowsze Rozporządzenie MEN, ponieważ wprowadziło ono wiele zmian.

Między innymi wymagane jest posiadanie przygotowania pedagogicznego, od osób, które nie podjęły jeszcze pracy w roli nauczyciela. Studia podyplomowe Przygotowanie Pedagogiczne dla nauczycieli przedmiotów lub zajęć prowadzonych w szkole podstawowej i ponadpodstawowej, teoretycznych przedmiotów zawodowych oraz praktycznej nauki zawodu online. Będą wtedy najlepszą opcją, ponieważ spełniają wymagania ministra. W Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Dlatego studiując na tej uczelni mamy pewność, że otrzymamy akceptowane i wartościowe wykształcenie. Studia podyplomowe online to świetny model studiów, który pozwala nam się jednocześnie uczyć na kierunku stacjonarnym lub pracować. Sami wybieramy czas, w którym realizujemy program nauczania przypisany do kierunku, który studiujemy.