Ostatnia aktualizacja artykułu: 12 kwietnia 2021
Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/122/studia/podyplomowe/edukacja-wczesnoszkolna-i-przedszkolna/src-BlogEdukWczes
Nauczyciel w swojej pracy jest nie tylko wszechstronnym i doświadczonym dydaktykiem, ale przede wszystkim przewodnikiem dla wszystkich młodych ludzi, który oprócz nauczania wskazuje również odpowiednie ścieżki rozwoju oraz kształtuje w najmłodszych światopogląd oraz poczucie własnej wartości i kompetencji. Nic więc dziwnego, że aby zostać nauczycielem w placówkach oświatowych publicznych bądź prywatnych należy spełnić szereg wymagań oraz sprostać wielu obowiązkom – z pewnością nie jest to rola dla każdego, a jedynie dla wykwalifikowanych osób, które czerpią radość z kontaktu z dziećmi oraz chcą poświęcić swojej pracy dużo zaangażowania i cierpliwości.
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego przygotowała nowoczesną alternatywę dla klasycznych studiów podyplomowych stacjonarnych dla przyszłych nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz nauczycieli w klasach 1-3 szkół podstawowych. Jakie zalety i walory posiadają studia z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej w tej placówce? Przede wszystkim Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego posiada certyfikat ISO. A co to oznacza w praktyce dla wszystkim zainteresowanych? W głównej mierze to, że jest to placówka oświatowa, która spełnia wysokie kryteria nauki, nadto również wymagania MEN i MNiSW – dzięki temu swoim studentom Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego oferuje wszystko to, co najlepsze w swojej branży i jest wprost bezkonkurencyjna na tle innych podmiotów edukacyjnych! Dodatkowo nowoczesna forma kształcenia z wykorzystaniem platformy zdalnej umożliwia naukę w każdym miejscu i o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów studiów (mowa tutaj przede wszystkim o kosztach dojazdu do miejsca, gdzie w klasycznej wersji studiów podyplomowych odbywają się zjazdy oraz kosztach ewentualnego noclegu czy wyżywienia).
Efekty kształcenia są sprawdzane za pomocą krótkich testów zaliczających, prac końcowych oraz ćwiczeń realizowanych po poszczególnych modułach i przedmiotach określonych w harmonogramie studiów (przewidzianym na 3 semestry nauki i obejmującym 462 godziny kształcenia zawodowego pod kątem teoretycznym i praktycznym – praktyka odbywa się w wybranym przedszkolu, szkole podstawowej bądź innej placówce oświatowej zgodnej z wymaganiami studiów).