Terapia zajęciowa online

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/4866683/studia/podyplomowe/terapia-zajeciowa/src-BlogTerapia

Obecnie jednym z częściej poszukiwanych pracowników jest terapeuta. Wbrew pozorom takie osoby nie pracują tylko w poradniach pedagogiczno-psychologicznych, ale w wielu różnych placówkach, w tym w szkołach. Niestety z roku na rok rośnie liczba uczniów, którzy przejawiają zaburzenia rozwoju czy są zdiagnozowane jako niepełnosprawne. Mimo to takie osoby też chcą się uczyć i uczęszczają do szkół. Jednak, aby ich nauka była możliwa potrzebna jest też odpowiednia terapia. Z drugiej strony także dorośli ludzie potrzebują terapii z powodów zdrowotnych czy nawet dlatego, że po przejściu na emeryturę ich życie się diametralnie zmieniło. Zapotrzebowanie na terapeutów jest naprawdę duże, dlatego jeśli interesujesz się tą tematyką lub nawet pracujesz już w jakimś ośrodku warto by było zapisać się choć by na studia podyplomowe Terapia zajęciowa online, aby oficjalnie zdobyć kwalifikacje terapeuty.

Na takie studia można się zapisać w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Studia online dają te same kwalifikacje oraz taki sam zakres wiedzy, jak studia podyplomowe nauczane stacjonarnie. Sama uczelnia działa już od ponad 20 lat i może się poszczycić otrzymanym certyfikatem ISO, co potwierdza wysoką jakość jej usług. Studia można zacząć zaraz po dokończeniu formalności, a zatem nie trzeba czekać aż zbierze się grupa chętnych dla utworzenia kierunku. Ten typ studiów ma też inne zalety. Nie tracimy czasu na dojazdy czy okienka podczas zajęć, bo uczymy się sami. Realizujemy podstawę programową dla zawodu, ale sami wyznaczamy czas w którym się uczymy. Ponadto studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

Podczas studiów można się nauczyć jak zostać terapeutą zajęciowym i na czym jego praca polega. Między innymi jak wspierać rozwój osób z ograniczeniami w funkcjonowaniu w społeczeństwie czy też jak dobrać formę terapii dostosowaną do osoby z którą ją prowadzimy. Zapoznać się można z technikami terapii zajęciowej i pracy praktycznej, które mają na celu wspierać funkcje poznawcze, społeczne, emocjonalne, sprawność fizyczną czy nawet zaradność życiową osób, z którymi będziemy pracować. Zatem po ich ukończeni będziemy dobrze przygotowani do pracy w roli terapeuty.