Nauczanie przedmiotów zawodowych – Technik usług fryzjerskich online

Ostatnia aktualizacja artykułu: 12 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/1074/studia/podyplomowe/nauczanie-przedmiotow-zawodowych-w-ramach-ksztalcenia-w-zawodzie-technik-uslug-fryzjerskich/src-BlogFryzjer

W dzisiejszych czasach szkoły techniczne i zawodowe cieszą się sporym zainteresowaniem. Młodzi ludzi chcą zdobyć dobry zawód, który pozwoli im na samodzielne życie po ukończeniu szkoły. Jednym z częściej wybieranych kierunków jest fryzjerstwo. Dlatego wielu nauczycieli decyduje się na kształcenie na kierunku podyplomowym: nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach kształcenia w zawodzie – Technik usług fryzjerskich online. Studenci na tym kierunku zostają przygotowani do nauczania przedmiotów związanych z projektowaniem i wykonywaniem fryzur.

Ofertę z zakresu nauczania przedmiotów zawodowych Technik usług fryzjerskich online proponuje Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Nauka trwa 3 semestry, w trakcie których trzeba zaliczyć 410 godzin zajęć, w tym 90 godzin praktyk. Warto podkreślić, że uczelnia proponuje naukę w trybie online, dzięki czemu studenci nie muszą wychodzić z domu i przestrzegać ściśle określonego i narzuconego z góry planu zajęć.

W trakcie nauki słuchacze zostaną wyposażeni w wiedzę merytoryczną dotyczą podstawy programowej właściwej dla przedmiotu jak i wiedzę praktyczną, która pozwoli podjąć pracę na stanowisku nauczyciela fryzjerstwa. Starannie opracowane przez specjalistów treści kształcenia obejmują najważniejsze zagadnienia dotyczące projektowania i wykonywania fryzur, a także realizowania usług fryzjerskich.

Studia są przeznaczone dla nauczycieli, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje i w pełni wykorzystać swoje możliwości oraz potencjał, który w nich drzemie. Absolwenci będą mogli podjąć pracę na stanowisku nauczyciela w szkołach oferujących kształcenia na kierunku: technik usług fryzjerskich. Warto podkreślić, że wszystkie kierunki realizowane na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego zostały opracowane w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy w tym o Rozporządzenie Ministra Nauki i Kształcenia Wyższego z lipca 2019 roku. Naukę można rozpocząć praktycznie od razu. Nie trzeba czekać, aż zbierze się grupa chętnych, wystarczy tylko dokonać właściwej opłaty. Po zdaniu wymaganych egzaminów, każdy absolwent otrzyma identyczne świadectwo potwierdzające zdobyte kwalifikacje, jak osoby studiujące w trybie stacjonarnym.