Przygotowanie pedagogiczne dla psychologów online

Ostatnia aktualizacja artykułu: 24 sierpnia 2022

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: Przygotowanie pedagogiczne dla psychologów

Bardzo dużo osób zainteresowane jest studiowaniem psychologii lub nawet takie studia już podjęło. Obecnie w Polsce można wybrać jednolite studia magisterskie lub zapisać się na dwustopniowe studia. Jednak trzeba wiedzieć, że sam stopień I, czyli licencjat z psychologii nie pozwala na praktykowanie zawodu psychologa. Może jednak ułatwić zdobycie kolejnych kwalifikacji zawodowych. Dlaczego? Otóż studia podyplomowe można rozpocząć już po ukończeniu I stopnia studiów. Z tego powodu bardziej opłacalne może być studiowanie na I stopniu, a później II stopniu z tytułem magistra.

Warto pomyśleć o dodatkowych studiach podyplomowych, ponieważ po skończeniu psychologii nie każda osoba dostanie się do pracy w ośrodku zdrowia, poradni czy przychodni. Wiele osób musi zakładać swoją działalność czy nawet zmieniać całkowicie kierunek zawodowy i pracować na przykład jako head hunter w procesie rekrutacji dla dużych firm. Jeżeli jeszcze w trakcie studiów zdobędziemy kolejny zawód lub kwalifikacje zawodowe na przykład przez studia podyplomowe, mamy o wiele większe szanse na pracę w zawodzie. Bardzo popularne jest przygotowanie pedagogiczne, które można studiować właśnie jako studia podyplomowe już po zdobyciu tytułu licencjata lub magistra.

Przygotowanie pedagogiczne da psychologów online oferuje między innymi Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Ucząc się na platformie e-learningowej możemy spokojnie studiować II stopień studiów stacjonarnie czy nawet już pracować, a jednocześnie realizować program studiów podyplomowych. Wbrew powszechnej opinii studia przez Internet są uznawane przez Ministra Edukacji Narodowej i dają takie same uprawnienia jak szkoły stacjonarne czy zaoczne. Sama Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego wpisana jest do rejestrów szkół wyższych oraz instytucji szkoleniowych. Oznacza to, że spełnia wymagania MEN czy MNiSW. Takie zajęcia będą prowadzone zgodnie z programem kształcenia ustalonym dla tego zawodu przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. A po ukończeniu takich studiów podyplomowych otrzymamy świadectwo potwierdzające zdobycie kwalifikacji zawodowych z przygotowania pedagogicznego.

Jak wyglądają takie studia? Warunkiem, aby móc się zapisać jest ukończenie co najmniej I stopnia studiów. Ponadto same studia podyplomowe trwają 3 semestry, czyli 270 godzin lekcyjnych oraz trzeba zrealizować 150 godzin praktyk zawodowych. Jednak, ponieważ cały czas mamy dostęp do platformy e-learningowej, to my wybieramy pory w jakich się uczymy. Dzięki temu możemy ustalać grafik elastycznie i uczyć się nowych zagadnień, kiedy naprawdę mamy na to czas i ochotę, a to przekłada się na lepszą jakość nauki.