Przygotowanie pedagogiczne studia podyplomowe online

Ostatnia aktualizacja artykułu: 24 sierpnia 2022

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: Przygotowanie Pedagogiczne dla nauczycieli przedmiotów lub zajęć prowadzonych w szkole podstawowej i ponadpodstawowej

Już od ponad 20 lat Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego przygotowuje do zawodu wielu nauczycieli i nie zamierza przerywać dobrej passy. Znajdujące się w jej ofercie przygotowanie pedagogiczne studia podyplomowe stało się najważniejszym kierunkiem rozwoju dla osób marzących o pracy w branży edukacyjnej. Za sukces akurat tej szkoły odpowiada nie jedna, a kilka rzeczy, które zadecydowały o zdobyciu zaufania wśród klientów.

Dużą rolę odgrywa z pewnością forma prowadzenia studiów podyplomowych dla nauczycieli, wpasowująca się w aktualne potrzeby i problemy osób chcących zdobyć kwalifikacje zawodowe. Brak czasu, chęć zaoszczędzenia pieniędzy, poszukiwanie swobody w realizacji godzin lekcyjnych – to chyba najważniejsze czynniki decydujące o wyborze szkoły. Wyższa Szkoła Kształcenia zawodowego spełnia każde wymagania, bowiem program zajęć przygotowanie pedagogiczne realizowany jest w trybie online. Oznacza to po pierwsze, że uczymy się w dowolnym miejscu i czasie. Spotyka się to z wysoką akceptacją u klientów, jak zresztą niski koszt kształcenia, który wyklucza wydatki za dojazd, nocleg, czy tez wyżywienie.

Nawet jeśli chodzi o program zajęć, to ten jest identyczny względem studiów stacjonarnych. Mowa tu o 270 godzinach lekcji i 150 godzinach praktyki zawodowej. W przeciwieństwie do innych szkół WSKZ opracowała system edukacji pozwalający w większym stopniu zrozumieć obowiązki, zasady i cele, którymi mają kierować się nauczyciele w swojej codziennej pracy. Co istotne, studia podyplomowe online są zgodne z wymaganiami MEN i MNiSW, dzięki czemu nauka odbywa się tu w sposób legalny, więc zdobyte kwalifikacje pedagogiczne są respektowane przez każdą instytucję. Zwieńczeniem nauki jest egzamin końcowy – w obu formach kształcenia jest ten sam. Po jego pozytywnym zaliczeniu otrzymujemy świadectwo i kwalifikacje upoważniające do pracy w charakterze nauczyciela. Dokumenty wydawane są na wzorze MEN i nie posiadają adnotacji o formie kształcenia online.

Wobec tak wielu zalet studiów podyplomowych w trybie online, wiele osób mając do wyboru dwie opcje kształcenia, przeważnie decyduje się na e-learning. Stacjonarny tryb jest dobry, ale tylko na początku kształcenia, gdy mamy jeszcze dużo wolnego czasu. Jak sami przyznacie, po ukończeniu studiów I i II stopnia nie ma go zbyt wiele. Pojawia się pierwsza poważna praca, więcej obowiązków w domu. Stąd trudniej rozwijać swoje umiejętności, wiedzę i zdobyć lepsze kwalifikacje. Dlatego też nauka przez internet zdaję się swoistym wybawieniem.