Psychologia uzależnień studia Szczecin

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/535/studia/podyplomowe/psychologia-uzaleznien/src-BlogPsychUzależnień

Coraz częściej okazuje się, że wiedzę z zakresu uzależnień muszą mieć nawet nauczyciele w szkołach podstawowych. Obecnie dzieci i młodzież narażona jest na wiele zagrożeń, a często nawet nie zdają sobie sprawy, że dana substancja, napój, program telewizyjny mogą je od siebie uzależnić. Dopiero interwencja nauczycieli czy pedagogów w szkole może takim dzieciom i ich rodzinom pomóc zrozumieć co się dzieje i wyjść z nałogu. Niestety nauczycieli, pedagogów czy psychologów szkolnych z odpowiednim wykształceniem wciąż brakuje.

Jeśli więc interesujesz się pomaganiem innym i już pracujesz na jednym z wymienionych stanowisk możesz zapisać się na Psychologia uzależnień studia w Szczecinie, na których pogłębisz swoją wiedzę. Takie studia oferowane są również w modelu online przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego. Bardzo wielu pracowników oświaty decyduje się na naukę na studiach podyplomowych, ponieważ jest to najszybszy sposób zdobycia nowej wiedzy oraz co równie ważne, świadectwa potwierdzającego nabycie nowych kompetencji zawodowych. Studiując online oszczędzamy czas i pieniądze, które przeznaczalibyśmy na dojazd na uczelnię. W tym trybie nauki możemy skupić się tylko na niej, aby zapamiętać i zrozumieć jak najwięcej, a potem móc wprowadzić to w czyn podczas lekcji czy innej pracy z młodzieżą.

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego to renomowana uczelnia, która działa już ponad 20 lat. Posiada wystawiony certyfikat ISO, który jest chyba najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości prowadzonych tu zajęć. Zapisać się można na wiele kierunków, w tym tych dedykowanych dla nauczycieli, pedagogów i psychologów, ale też rodziców. Na tej uczelni studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Dlatego też po ich ukończeniu bez problemu można legitymować się nowymi kompetencjami zawodowymi.