Studia pedagogiczne online

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: Przygotowanie Pedagogiczne dla nauczycieli przedmiotów lub zajęć prowadzonych w szkole podstawowej i ponadpodstawowej

Studia wyższe to nadal bardzo popularne wykształcenie. Co prawda nie brakuje ofert pracy bazujących tylko na wymaganym doświadczeniu w zawodzie, ale są też stanowiska pracy, gdzie ustawowo ustalono minimalne wymagania dla kandydata. W obecnych czasach nie można też zakładać, że raz uzyskany zawód będziemy wykonywać do końca życia. Dlatego nawet kończąc studia w stopniu magistra i zaczynając pracę zawodową trzeba nastawić się na konieczność kontynuowania nauki lub potrzebę zmiany zawodu, aby uzyskać lepsze stanowisko pracy. Wiele kierunków studiów oferowanych jest też w ramach studiów podyplomowych. Znacznie przyspiesza to zdobycie kwalifikacji zawodowych, jeśli zapiszemy się na tego typu studia, zamiast na kolejny kierunek realizowany od I stopnia.

Między innymi studia pedagogiczne online można zaliczyć w ramach studiów podyplomowych. Co prawda kierunek pedagogiki czy mu pokrewne można studiować na stopniu I lub II, ale dla wielu osób bardziej wygodne będą po prostu studia podyplomowe, a do tego realizowane w modelu e-learning. Co to oznacza? Mówiąc w skrócie studiujemy przez Internet. Taka metoda nauki jest dopuszczona przez Ministra Edukacji Narodowej. Jednak przed zapisaniem się do konkretnej placówki, która oferuje taką naukę trzeba sprawdzić czy sama szkoła spełnia wymagania ministra.

Jeśli interesują nas studia pedagogiczne, na przykład musimy ukończyć przygotowanie pedagogiczne jako dodatkowe kwalifikacje zawodowe, to najlepszym wyborem będzie Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, które wpisana jest do rejestru szkół wyższych, ale też można ją znaleźć w ewidencji instytucji szkoleniowych. A to oznacza, że spełnia nie tylko wymagania Ministra Edukacji Narodowej, stawiane placówkom edukacyjnym, ale też Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zatem szkoła z taką renomą na pewno oferuje dobry program nauczania i wysoki standard nauki. Dzięki temu mamy pewność, że nawet przy uczeniu się online, całe szkolenie będzie rzetelne i przyniesie nam korzyść.

Wspomniane studia pedagogiczne online w ramach studiów podyplomowych trwają trzy semestry, które obejmują 270 godzin lekcyjnych oraz 150 godzin praktyk zawodowych. Jednak ponieważ są to studia online, zapisać można się na nie w dowolnym czasie, nawet jeśli rok akademicki już się rozpoczął. Na platformie e-learningowej dostaniemy wszystkie potrzebne materiały do nauki, które realizujemy samodzielnie. Oczywiście nabywana wiedza jest sprawdzana przez testy czy egzaminy, ale dzięki takiej formie nauki możemy uczyć się lepiej, a przede wszystkim szybko zdobyć nowe wykształcenie, które będzie nam przydatne.