Studia podyplomowe Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem oraz zespołem Aspergera dla pedagogów specjalnych

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/4866672/studia/podyplomowe/edukacja-i-rehabilitacja-osob-z-niepelnosprawnoscia-intelektualna-autyzmem-oraz-zespolem-aspergera-dla-pedagogow-specjalnych/src-BlogEduAsperger

Niestety coraz więcej dzieci diagnozowane jest z niepełnosprawnością intelektualną zaburzeniami, autyzmem czy zespołem Aspergera. Wychowanie takiego dziecka to wyzwanie nie tylko dla rodziców, którzy będą dokładać wszelkich starań, aby pociecha mogła się uczyć i rozwijać, ale też dla przedszkoli i szkół, do których będzie chodzić. Większość osób posyła dzieci do szkół specjalnych czy integracyjnych, ponieważ tam mogą z nimi pracować specjaliści w dziedzinie edukacji i rehabilitacji. Nauka pod okiem pedagoga specjalnego pomoże dzieciom pokonać niektóre problemy i znaleźć formę nauczania, dzięki której mogą się rozwijać.

Większe zapotrzebowanie na pedagogów specjalnych to dla Ciebie szansa, aby pracować z dziećmi i młodzieżą, która potrzebuje szczególnego wsparcia. Jeśli chcesz pracować w placówce specjalnej lub integracyjnej, a masz już ukończoną pedagogikę specjalną, to możesz zapisać się na studia podyplomowe Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem oraz zespołem Aspergera dla pedagogów specjalnych.

Szereg kierunków, które uzupełniają wykształcenie pedagogów specjalnych oferuje Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Na tej uczelni studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. A zatem każdy absolwent uzyskuje świadectwo ich ukończenia oraz tytuł zawodowy.

Studia trwają cztery semestry, ale ponieważ uczymy się online możemy oszczędzić dużo czasu, który można przeznaczyć na naukę i zaliczenie materiału wcześniej. Wystarczy zalogować się na platformę e-learningową, aby móc zacząć się uczyć. Także w ten sposób zdaje się testy czy egzaminy. Zatem nie trzeba nawet wychodzić z domu, żeby ukończyć studia. Jest to naprawdę wygodne, zwłaszcza dla osób, które nie mieszkają w dużym mieście i na uczelnię musiałyby długo dojeżdżać.

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego to renomowana uczelnia, która działa już 20 lat. W jej ofercie można znaleźć nie tylko kierunki dla pedagogów specjalnych, ale też dla nauczycieli, którzy chcą zdobywać nowe kwalifikacji czy też móc nauczać kolejnych przedmiotów.