Studia podyplomowe Nauczanie przedmiotów zawodowych Florysta online

Ostatnia aktualizacja artykułu: 12 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/980/studia/podyplomowe/nauczanie-przedmiotow-zawodowych-w-ramach-ksztalcenia-w-zawodzie-florysta/src-BlogTechFlorysta

Wiele osób chce mieć konkretny zawód. Dlatego młodzież i dorośli zapisują się do różnych szkół, które umożliwiają zdobycie kompetencji w konkretnej dziedzinie. Podstawowym wyborem stają szkoły ponadpodstawowe, które umożliwiają kształcenie się w konkretnej dziedzinie i jednocześnie naukę przedmiotów ogólnokształcących. Takie szkoły to między innymi technika, w których można zarówno zdobyć zawód jak i uzyskać odpowiednie przygotowanie do zdawania matury.

Jednak również w szkołach policealnych można uczyć się dodatkowo zawodu. Sporo osób wybiera takie szkoły, ponieważ realizują program zajęć o wiele szybciej niż na klasycznych studiach, a też dają odpowiednie wykształcenie. Wysoka popularność szkół dających uprawnienia do wykonywania zawodu sprawiła też, że potrzebni są nauczyciele, którzy w tego typu szkołach mogą wykładać wiele praktycznych przedmiotów. Od tych nauczycieli wymagane są jednak specjalne umiejętności, które pozwolą na pracę z młodzieżą czy osobami dorosłymi.

Gdzie zdobyć potrzebne kwalifikacje do nauczania w szkołach profilowanych, technikach i zawodowych? Można zapisać się na przykład na studia podyplomowe Nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach kształcenia w zawodzie – Florysta online w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Takie studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Podczas nich można nabyć wiedzy potrzebnej do uczenia przedmiotów zawodowych związanych z florystyką. Nauczyciele po ukończeniu takich studiów będą mogli uczyć choćby o projektowaniu i wykonywaniu dekoracji roślinnych, a nawet aranżacji florystycznej wystroju wnętrz czy też o organizowaniu imprez na świeżym powietrzu. Takie studia trwają zaledwie 3 semestry, a więc dość szybko można uzyskać odpowiednie uprawnienia nauczycielskie i to w bardzo przyjemnej formie zajęć, bowiem prowadzone są w trybie online. Oznacza to, że słuchacze przerabiają materiał, kiedy tylko chcą i w miejscu, które im w danej chwili pasuje.

Wiedza z zakresu florystyki przyda się nie tylko, aby ją przekazywać uczniom w szkołach. Można też prowadzić kursy czy warsztaty z florystyki. A zatem można tę dziedzinę nauczać w różny sposób, jeśli tylko mamy odpowiednie kwalifikacje. Te studia proponowane są nauczycielom, którzy chcą nauczać kolejnego przedmiotu. Jednak na tej uczelni można znaleźć więcej kierunków, dzięki którym można pracować jako nauczyciel przedmiotowy czy zdobyć kwalifikacje pedagogiczne.