Ostatnia aktualizacja artykułu: 12 kwietnia 2021
Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/1016/studia/podyplomowe/nauczanie-przedmiotow-zawodowych-w-ramach-ksztalcenia-w-zawodzie-technik-informatyk/src-BlogInformatyka
Świat zmierza w jednym, konkretnym kierunku – cyfryzacji i automatyzacji życia. W przyszłości coraz więcej rzeczy z naszego otoczenia będzie zmieniać się z duchem najnowszej technologii. Stąd zapotrzebowanie na informatyków nigdy nie zmaleje. Każda nowa firma korzystająca z infrastruktury komputerowej jak również osoba prywatna używająca do rozrywki lub pracy komputera, to kolejny klient potrzebujący fachowej pomocy i doradztwa. To swoiste źródełko, które nigdy nie wyschnie. Nie dziwi więc, że coraz więcej studentów i uczniów postanawia uczyć się na informatyka.
Wobec tego w szkołach ogólnokształcących i zawodowych zawsze będzie brakować nauczycieli informatyki posiadających zarówno aktualną wiedzę jak i kwalifikacje zawodowe. A jest tego sporo, bowiem technologia informatyczna dzieli się na wiele działów, z których każdy z osobna stanowi drogę dla specjalistów. Jednak szlak ten wytycza nauczyciel informatyki, który winien z łatwością odnajdywać się w takich specjalizacjach jak montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci, a także programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych. W końcu rolą nauczyciela jest jak najlepiej przygotować uczniów do zdawania egzaminów kwalifikacyjnych.
Uważasz, że jesteś idealnym kandydatem na nauczyciela informatyki? Jeśli nie boisz się komputerów i masz do tego dryg, to nawet się nie zastanawiaj. Posada nauczyciela jest stabilna i satysfakcjonująca pod względem zarobków, jednak warunkiem angażu jest konieczność posiadania odpowiednich kwalifikacji. Ukończone studia wyższe to dopiero połowa sukcesu. Do dyplomu licencjata lub magistra będą potrzebne kwalifikacje nauczycielskie, np. studia podyplomowe nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach kształcenia zawodowego – technik informatyk. Dopiero wówczas możemy przygotowywać uczniów do zdawania aktualnych kwalifikacji dla technika informatyka, czyli kwalifikacji EE.08 i EE.09.
Gdzie zdobędziemy wymagane świadectwo i wiedzę potrzebną do nauczania innych? Jeśli lubicie wygodę i swobodę w nauce, uczyć się wtedy, kiedy macie na to czas i chęci, to ciężko będzie znaleźć lepszą ofertę niż od Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego. Uczelnia ta realizuje program zajęć online zgodny z MEN i MNiSW. Jej gwarancją jakości jest 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć, nadto zdobyty certyfikat ISO. Warto wspomnieć, że właśnie w tej uczelni zdobędziemy w wygodnej formie kwalifikacje zawodowe, ale też znacznie szybciej i taniej niż na studiach podyplomowych stacjonarnie. E-learning to po prostu oszczędność czasu i pieniędzy.