Studia podyplomowe nauczanie przedmiotów zawodowych – Technik pojazdów samochodowych

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/1036/studia/podyplomowe/nauczanie-przedmiotow-zawodowych-w-ramach-ksztalcenia-w-zawodzie-technik-pojazdow-samochodowych/src-BlogTechPojSam

Branża motoryzacyjna rozwija się w zastraszająco szybkim tempie. Jeszcze kilka lat temu tylko mówiło się o samochodach hybrydowych, napędzanych energią elektryczną, a teraz wszystko stało się faktem. Producenci aut wręcz ścigają się w pomysłach na poprawę konstrukcji względem wyglądu, bezpieczeństwa i dodatkowych funkcji uprzyjemniających prowadzenie samochodu. Aczkolwiek technologii i mechaniki działania nie można tak całkiem okiełznać. Nadal najważniejsze układy samochodów psują się i tak jak dawniej warsztaty samochodowe odwiedza dziennie tysiące klientów w całej Polsce.

Dlatego wolne posady dla mechaników są zabezpieczone na grube lata, podobnie jak wakaty dla nauczycieli, którzy są gotowi poświęcić się nauczaniu w szkołach o profilu zawodowym technik pojazdów samochodowych. Jeśli wiążecie przyszłość właśnie z tym kierunkiem w branży edukacyjnej, marzycie o posadzie nauczyciela lub już nim jesteście, ale chcecie poszerzyć swoje kwalifikacje, wówczas zostaje Wam zadbać o własną edukacje i spełnić wymagania stawiane dla nauczycieli.

Studia wyższe to rzecz jasna pierwszy etap na drodze do zawodu. Od 2020 roku nauczyciele będą zobligowani do posiadania tytułu magistra, więc w przypadku posiadania licencjata warto uzupełnić wykształcenie o II stopień studiów. Jednak na tym nie może skończyć się Wasza edukacja. Kolejnym krokiem, który można wykonać w trakcie studiowania lub pracy zawodowej, jest ukończenie studiów podyplomowych, które przeznaczone są dla aktualnych i przyszłych nauczycieli. Mowa tu o studiach nadających kwalifikacje zawodowe i upoważniających do wykonywania pracy w szkołach i innych placówkach edukacyjnych – są to studia nauczanie przedmiotów zawodowych w ramach kształcenia w zawodzie – technik pojazdów samochodowych.

Studia te możemy wykonać np. w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, która już od 20 lat prowadzi zajęcia dla kadry nauczycielskiej. Uczelnia z dużym powodzeniem realizuje studia podyplomowe w trybie online, co w znaczący sposób ułatwia zdobycie wielu osobom potrzebnych kwalifikacji do zawodu nauczyciela. Oferowany program edukacji jest zgodny z wymogami stawianymi przez MEN, MNiSW, a także samą branżę edukacyjną, który niejako mobilizuje nauczycieli do rozwijania kompetencji i aktualizowania wiedzy. Gwarancją otrzymania cennych kwalifikacji i specjalistycznej wiedzy jest także fakt, że uczelnia realizuje swoje usługi w zgodzie z uzyskanym znakiem jakości ISO. Wszystko to potwierdza jakość nauczania i jednocześnie zachęca do skorzystania z nowoczesnej formy kształcenia zawodowego. Studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.