Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 kwietnia 2021
Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/461/studia/podyplomowe/terapia-uzaleznien-i-wspoluzaleznionych/src-BlogTerUzależnień
W dzisiejszych czasach wszystko dzieje się szybciej, ludzie w pośpiechu wykonują swoje obowiązki, nieustannie są w biegu, nie mają czasu na życie prywatne. Dodatkowym problemem jest duży stres, który towarzyszy nam niemal codziennie, w pracy i w domu. Niektórzy nie radzą sobie z rosnącymi oczekiwaniami społeczeństwa i popadają w różne uzależnienia. Dotyczy to zarówno najmłodszych jak i starszych. Do najbardziej popularnych uzależnień należy Internet, gry komputerowe, alkohol, nikotyna i narkotyki. Jednak tak naprawdę uzależnić się można od wszystkiego, co tylko sprawia jakąkolwiek przyjemność. W takim wypadku często konieczne jest skorzystanie z terapii uzależnień. Jest to bardzo popularna i skuteczna forma pomocy. Aby móc prowadzić taką terapię, konieczne jest ukończenie studiów podyplomowych. Warto skorzystać z oferty Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego, która prowadzi kształcenie na profilu: terapia uzależnień i współuzależnionych dostępne w Łodzi lub metodą nauczania online.
Studia prowadzone metodą online są lepszym wyborem, bowiem słuchacze nie muszą wychodzić z domu na zajęcia. Jest to spora oszczędność pieniędzy i czasu. Każdy może zrealizować materiał w dowolnie wybranym przez siebie momencie, bez konieczności przestrzegania z góry określonego planu zajęć. Nie trzeba też czekać, aż zostanie utworzona nowa grupa chętnych. Studia są realizowane na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z lipca 2019 roku, więc mamy pewność odnośnie jakości programu nauczania oraz wydawanych dyplomów.
Terapia uzależnień i współuzależnionych to bardzo ważna forma pomocy w dzisiejszych czasach. Uzależnienia to problem zarówno osoby, która bezpośrednio go doświadcza, a także całego jej otoczenia. Celem kształcenia na studiach podyplomowych z terapii pedagogicznej, jest podwyższenie kwalifikacji studentów i wyposażenie ich w wiedzę, która dotyczy uzależnień, terapii i profilaktyki. Adresatami są wszelkie osoby, które posiadają wyższe wykształcenie związane z naukami społecznymi i chcą uzyskać dodatkowe kwalifikacje dotyczące profilaktyki uzależnień, a także dla pedagogów, wychowawców, nauczycieli i psychologów oraz innych osób wykonujących zawody mające związek z leczeniem osób uzależnionych i ich najbliższych.