Terapia zajęciowa Kraków

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/4866683/studia/podyplomowe/terapia-zajeciowa/src-BlogTerapia

Terapia zajęciowa to specjalna forma pomocy, która polega na uaktywnianiu pacjentów, którzy posiadają pewne ograniczenia związane ze sprawnościami ruchowymi. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom artystycznym, integracyjnym i ruchowym, które są wykonywane pod okiem wyszkolonego specjalisty, pacjenci radzą sobie z obowiązkami dnia codziennego i stają się bardziej samodzielni. Są oni także przygotowywani do funkcjonowania w społeczeństwie.

Osoby, które chcą prowadzić terapię zajęciową i w ten sposób pomagać osobom borykającym się z różnymi niepełnosprawnościami i zaburzeniami, powinny zdecydować się na studia podyplomowe na kierunku terapia zajęciowa dostępnym w Krakowie lub skorzystać z alternatywnej metody nauczania przez internet. Najlepszą ofertę w tym zakresie proponuje Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Jest to uczelnia, która działa od 2001 roku i co roku szkoli wielu studentów. Ponieważ zajęcia na tej uczelni realizowane są w formie online, studenci nie muszą uczęszczać na zajęcia na uczelni, mogą oni w dowolnym momencie zrealizować przewidziany program. Taka forma nauki to wielka oszczędność czasu i pieniędzy. Naukę można zacząć w dowolnym momencie, wystarczy tylko zalogować się w systemie i dokonać opłaty. Istotne jest także to, że studia są organizowane w oparciu o aktualne Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem kształcenia na kierunku: terapia zajęciowa, jest wyposażenie słuchaczy w kompetencje, które są niezbędne do praktycznego wspierania rozwoju osób, które borykają się z ograniczeniami związanymi z funkcjonowaniem psychospołecznym tzn. z osobami starszymi, niepełnosprawnymi intelektualnie i fizycznie, a także z osobami przewlekle chorymi. Zajęcia podzielono na 2 semestry, w trakcie których trzeba zrealizować 265 godzin, w tym 60 godzin praktyk, które pozwalają na lepsze przygotowanie się do prowadzenia terapii. Kierunek przede wszystkim jest przeznaczony dla osób, które chcą nabyć kompetencje związane z prowadzeniem terapii zajęciowej, a także dla osób chcących podjąć pracę w charakterze terapeuty zajęciowego, w domach pomocy społecznej, placówkach rehabilitacyjnych, domach opieki, pensjonatach, szpitalach itd. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w naprawdę wielu miejscach. Terapia zajęciowa to popularna i skuteczna forma pomocy, na którą jest duże zainteresowanie.