Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 kwietnia 2021
Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/555/studia/podyplomowe/bibliotekoznawstwo-studia-uzupelniajace-po-kursie-kwalifikacyjnym/src-BlogBiblioteko
Z uwagi na liczne reformy edukacji wielu z nauczycieli musi nauczać więcej niż jednego przedmiotu, albo musi pracować w kilku szkołach, aby skompletować cały etat i podnieść swoje miesięczne zarobki. Dlatego decyzja o rozpoczęciu studiów podyplomowych jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. I dotyczy to nie tylko chęci nauczania drugiego lub kolejnego przedmiotu, bowiem dodatkowy etat można zdobyć również w bibliotece i archiwach. Aby otworzyć sobie drogę do nowego wakatu lub podnieść kwalifikacje w ramach wykonywanego już zawodu wystarczy zapisać się na studia podyplomowe bibliotekoznawstwo – studia uzupełniające po kursie kwalifikacyjnym online. Jest to miejsce sprzyjające ciszy, co niewątpliwie pozwala na oderwanie się hałaśliwej, szkolnej rzeczywistości.
Studia uzupełniające na kierunku: bibliotekoznawstwo, oferuje Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Jest to uczelnia, która z sukcesami działa od 2001 roku. Jej niewątpliwym atutem jest to, że realizuje ona poszczególne kierunki studiów podyplomowych w formie online. Osoby czynne zawodowo z pewnością docenią taką formę kształcenia, Nie musza one realizować programu według ściśle określonego i z góry narzuconego planu. Jest to spora oszczędność czasu i pieniędzy. Nie trzeba dojeżdżać na uczelnię, ani płacić za parking, obiady czy nocleg. Warto także zaznaczyć, że kandydaci nie muszą czekać, aż zostanie utworzona nowa grupa studentów. Mogą oni rozpocząć naukę w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Należy tylko się zarejestrować i zapłacić czesne.
Wszystkie kierunki studiów realizowane w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego są prowadzone zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Absolwenci otrzymają dyplomy ukończenia studiów zgodne z obowiązującymi wzorami. Kierunek: bibliotekoznawstwo jest realizowany przez jeden semestr, który został podzielony na 120 godzin teoretycznych i 60 godzin zajęć praktycznych. Adresatami są nauczyciele, którzy ukończyli kursy kwalifikacyjne.
Zajęcia są odpowiedzią na potrzebę kształcenia się i podnoszenia swoich kwalifikacji, a także zatwierdzenie ich w sposób formalny, aby móc pracować np. w bibliotekach.