Doradztwo zawodowe (2 sem) – Instytucje rynku pracy online

Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/103/studia/podyplomowe/doradztwo-zawodowe-2-sem-instytucje-rynku-pracy/src-BlogDoradZaw

Bardzo dużo ludzi nie osiada na laurach i dalej rozwija swoje kompetencje zawodowe. Doszkalanie się jest niezbędne, ponieważ co chwile zmieniają się przepisy pracy czy też po prostu metody pracy i narzędzia. Nie tylko technologia idzie do przodu, ale też zawody związane z marketingiem, ekonomią czy nauczaniem, ulegają postępowi. Dlatego warto się na to przygotować i być otwartym na nowe możliwości, w tym zdobywanie kolejnych kompetencji zawodowych. Dużo osób, które pracuje w szkołach lub w urzędach rozgląda się za studiami podyplomowymi, które pomogą zdobyć kwalifikacje zawodowe potrzebne do awansu zawodowego, czy podjęcia dodatkowej pracy. Takim kierunkiem są studia podyplomowe Doradztwo zawodowe (2 sem) – Instytucje rynku pracy online, które przydadzą się i pracownikom oświaty, jak i urzędnikom.

Wygodne studia metodą online prowadzi Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Nie jest istotne, gdzie mieszkamy, ponieważ, aby uczęszczać na zajęcia wystarczy mieć dostęp do Internetu. Studia dostępne są w ramach nauki zawodu doradca zawodowy i trwają 2 lub 3 semestry. Natomiast sama uczelnia spełnia wymagania MEN, MNiSW oraz posiada certyfikat ISO. Dlatego też jest świetnym miejscem, aby studiować. Do tego studia można rozpocząć od razu po dopełnieniu formalności, co z pewnością wielu osobom jest na rękę. Ponadto program studiów realizowany jest w wybranym przez nas czasie zgodnie z podstawą dla danego zawodu.

Studia trwające trzy semestry są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Dlatego też po ich ukończeniu można pracować w szkołach. Po ukończeniu studiów podyplomowych, które trwają dwa semestry można pracować jako doradca zawodowy w wielu innych instytucjach. Po obu wariantach studiów można podjąć pracę w instytucjach zajmujących się pracą z dorosłymi i młodzieżą. Są to na przykład placówki opiekuńczo-wychowawcze, powiatowe urzędy pracy, agencje doradztwa i pośrednictwa pracy, biura karier czy też urzędy. Zwłaszcza jednostki w których prowadzi się projekty mobilizujące do podjęcia pracy czy też korzysta ze środków unijnych na tworzenie nowych miejsc pracy i szkolenie pracowników. Jak widać każda instytucja biorąca udział w rynku pracy potrzebuje doradcy zawodowego.