Doradztwo zawodowe (3 sem) Kraków

Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/603/studia/podyplomowe/doradztwo-zawodowe-3-sem/src-BlogDoradztwoZaw

Wielu nauczycieli rozmyśla nad zmianą zawodu. Jednakże zmiana nie musi być drastyczna. Wystarczy zapisać się na studia podyplomowe i można studiować nauczanie innego przedmiotu, pedagogikę specjalną, bibliotekoznawstwo czy doradztwo zawodowe. Każdy ten kierunek można połączyć z wykonywaną już pracą nauczyciela. Osoby, które chcą pracować w zawodzie nauczyciela i się w tym kierunku kształcą również mogą skorzystać ze studiów podyplomowych. Dzięki nim można w szybki sposób podnieść lub zmienić swoje kwalifikacje zawodowe.

Obecnie dużą popularnością cieszy się kierunek Doradztwo zawodowe (3 sem) w Krakowie. Jeśli jednak nie mieszkamy w tym mieście, a chcemy studiować na takim kierunku, nic nie stoi na przeszkodzie. Organizator tych studiów podyplomowych, czyli Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego oferuje możliwość podjęcia studiów przez Internet. Taki model nauki jest akceptowany przez Ministra Edukacji Narodowej, a same studia są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Dlatego też korzystać mogą z nich wszyscy nauczyciele oraz kandydaci na nauczycieli. Wykształcenie uzyskane w ten sposób będzie wartościowe i wiarygodne dla każdej placówki oświatowej, w której będziemy starać się o zatrudnienie.

Dzięki studiom online można z łatwością pogodzić pracę zawodową z nauką, dlatego też są one coraz częściej wybierane. Realizujemy program nauczania w swoim tempie, w miarę swoich możliwości. Przez to możemy się uczyć bardziej efektywnie, ale też kiedy naprawdę mamy na to czas. Podczas studiów online realizuje się podstawę programową ustalaną przez MEN dla wybranego zawodu. Studia trwające trzy semestry dają kwalifikacje do pracy doradcy zawodowego w szkołach albo też do prowadzenia doradztwa zawodowego dla młodzieży szkolnej. Oczywiście doradca zawodowy może też znaleźć zatrudnienie w innych instytucjach, w których pracuje się z młodzieżą. Są to na przykład ośrodki wychowawcze, ośrodki opiekuńczo-wychowawcze, uczelniane biura karier czy niepubliczne placówki zajmujące się doradztwem młodzieży. Osoba z takim wykształceniem może także pracować w agencjach doradztwa i pośrednictwa pracy czy w roli specjalisty w instytucjach rynku pracy, w tym przy projektach współfinansowanych ze środków unijnych.